Wszystkie modele wskazują na to że najbliższe dni zapowiadać się ze zmiennym zachmurzeniem, ponieważ na tle pogodnego nieba mają rozwijać się chmury przynoszące przelotne opady deszczu i burze. Niestety burze gwałtowne nie będą ale będą ciekawe ze względu na opady gradu. Podczas konwekcji należy oczekiwać mocniejszego wiatru w porywach przekraczającego 50-70 kilometrów na godzinę, ulewniejszego deszczu ponad 8-12 mm i gradu poniżej 2 centymetrów.
W godzinach od wieczoru do rana należy się spodziewać mgieł ograniczające widzialność nawet poniżej 200-300 metrów w tym zamglenia.
Niestety ponadto trzeba się też liczyć z nocnymi spadkami temperatur, które mogą oscylować na poziomie tylko +3,+6 stopni.
Dodatkowo nie należy się zdziwić jak po opadach zobaczymy +7,+9 stopni Celsjusza.
Jeśli chodzi o dzisiejszą noc to ogólnie powinno być stabilnie jedynie we wschodniej części Polski nadal ma się chmurzyć i pojawiać opady deszczu o zmiennym charakterze. Dodatkowo w I części nocy mogą ale nie muszą występować burze z silniejszym deszczem i wiatrem.
Lokalnie może spaść jeszcze ponad 8-14 mm wody na każdy metr kwadratowy.
Na pozostałym obszarze ma być znacznie lepiej oraz bardzo bardzo zimno,
Jeśli chodzi o jutrzejszy dzień to będzie na odwrót ponieważ na zachodzie ma być więcej chmur niż dzisiaj oraz występować opady deszczu o niewielkim natężeniu. Dodatkowo ma pokazać się chwiejność termodynamiczna przekraczająca 250-450 J/kg przyczyniająca się do konwekcji burzowej z opadami deszczu ponad 8-10 mm, wiatrem w porywach przekraczająca 50-60 kilometrów na godzinę i padać niewielki grad.
W wieczorem ponownie zjawiska mają słabnąć i burze zanikać.
Jeśli chodzi o okres poniedziałku i we wtorek to na przeważającym obszarze należy oczekiwać chmur z rodzaju średniego i kłębiastego ulegające w ciągu dnia wypiętrzeniu.
Z racji chwiejności przekraczającej 250-450 J/kg przede wszystkim w regionach zachodnich i południowych a w tym drugim wschodnich i południowych należy się liczyć z burzami generujące opady rzędu ponad 8-12 mm, wiatr w porywach przekraczać 50-70 kilometrów na godzinę i padać grad o średnicy koło 1-2 centymetrów.
Na pozostałym obszarze burz powinno być mniej, to mniej jednak i tak chmury mają wędrować dające deszcz. Suma opadów może przekroczyć 5-7 mm. Więc zagrożenia powodzią nie ma, tylko rzeki mogą wzbierać kolejnymi dawkami deszczu.
Jutro rano na termometrach zobaczymy od około +2,+3 stopni w kotlinach górskich, po za tym średnio ma być od +4 do +7 stopni do +8,+10 stopni na wschodzie.
W południe w niedzielę zobaczymy od +8,+10 stopni bliżej morza i w górach, po za ty od +12 do +14 stopni do +16,+17 stopni na wschodzie.
W nocy z niedzieli na poniedziałek ma być od około 0,+1 stopni w górach w Tatrach może być poniżej o stopni, po za tym średnio się wahać od +3 do +6 stopni do około +7,+8 stopni miejscami nad morzem i w centrum.
Jak rozpogodzenia podtrzymają może być zimniej.
W poniedziałek prognozuje się od +9,+10 stopni miejscami w górach i północnym-wchodzie RP, po za tym ma wahać się od +11 do +14 stopni do około +15,+16 stopni na zachodzie i południowym-wschodzie i punktowo na południu.
We wtorek zobaczymy od około +7,+9 stopni w wyższych partiach gór, po za tym wahać się ma w granicach od +11 do +14 stopni do około +15 stopni na wschodzie i w centrum.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany oraz niezbyt gwałtowny w burzach i przy konwekcji silniejszy z północnego-zachodu i zachodu.
Warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne.
Subiektywne odczucie termiczne to chłodni i zimno.