Pogoda w I części tygodnia ma być zmienna. Czyli pogodniejsze regionu z przejaśnieniami mają miejscami zwłaszcza w północnej i zachodniej części kraju przeplatać się z zachmurzeniem warstwowym i kłębiastym z przejściowymi opadami deszczu i mżawki. Niektóre opady mogą być dość intensywne. Biorąc pod uwagę temperaturę poniżej +20 stopni mają zwiększać odczucie zimna. W dodatku może się zrobić nieco wilgotno zwłaszcza w północnych i zachodnich regionach naszego kraju. Okresowo w zwłaszcza wilgotnych miejscach może zaznaczyć się wzrost chwiejności atmosfery przekraczająca ponad 250-450 J/kg, LI -3,-1,wilgotność względna przekraczać 60-80 % oraz przepływ powietrza ponad 15-20 m/s. W takich warunkach może dojść do konwekcji z opadami przekraczającymi ponad 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy, wiatr w porywach przekraczać 50-70 kilometrów na godzinę oraz towarzyszyć opad gradu o średnicy poniżej 2 centymetrów. Stosunkowo najpogodniej z pośród innych miejsc ma być południe naszego kraju, gdzie ma być najmniej zjawisk a na niebie ma często towarzyszyć Słońce mimo ze lokalne opady mogą się przytrafiać.
Na termometrach zobaczymy:
W poniedziałek rano: od +3,+5 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +11 stopni do +12 stopni na południowym-wschodzie kraju.
W poniedziałek południe: od +12,+14 stopni na zachodzie Sudetów i w Tatrach, po za tym od +15 do +18 stopni do blisko +20 stopni na południe Polski.
We wtorek południe: od +14,+16 stopni na Pojezierzu Pomorski, po za tym od +18 do +21 stopni do +22,+23 stopni na południu kraju.
W środę południe: od +14,+15 stopni na północy kraju, po za tym od +16 do +19 stopni do +20,+21 stopni na południowym-zachodzie kraju.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany oraz niezbyt mocny zmienny.
Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.