Nadchodzące dni czyli ostatnie dni tego miesiąca w pogodzie mają się zapisać pod znakiem mieszanej , ponieważ na niebie ma nie brakować zarówno pogodnego nieba oraz chmur przynoszące opady deszczu o zmiennej intensywności. Przy czym najbardziej wilgotny ma być wtorek gdzie do zachodnich i północnych dzielnic nasunie się strefa opadów deszczu i mżawki o nieco intensywniejszym charakterze niż w środę kiedy może ponownie w tych samych regionach występować tylko że lokalnie i o niewielkiej częstotliwości. Nie można wykluczyć że jutro miejscami może napadać ponad 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Po za tym ma być pogodniej choć z zachodu na wschód może nasuwać się strefy nie związane z opadami atmosferycznymi (średnie, warstwowe). Z powodu wilgotnego powietrza przekraczającego ponad 60-80 % oraz niski przepływ powietrza może sprzyjać w rozwoju mgieł ograniczające widzialność poniżej 100-150 metrów. Jeśli rozpogodzenia pozwolą to na termometrach może być około +20 stopni.
Na termometrach zobaczymy:
We wtorek rano: od +5,+7 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na północy kraju.
We wtorek południe: od +5,+7 stopni w Sudetach, po za tym od +8 do +11 stopni na zachodzie, po za tym od +13 do +16 stopni
We środę rano: od +2,+3 stopni w Sudetach, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+10 stopni na północnym-wschodzie i nad Morzem Bałtyckim.
We środę południe: od +6,+8 stopni w Sudetach, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+18 stopni na południowym-zachodzie kraju.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowo-zachodni i południowy.
Warunki biometeo i drogowe pozostaną zmienne.