Nadchodzące dni w naszym kraju pogoda ma się kształtować pod znakiem dużego zachmurzenia z przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami z przejściowymi opadami deszczu i mżawki, w górach również deszczu ze śniegiem i śniegu, które mogą być chwilami znaczące. Jeśli chodzi o regiony występowania opadów to jutro w Wigilię może popadać zwłaszcza na wschodzie i południowym-wschodzie kraju stopniowo słabnące a po południu/wieczorem również na zachodzie i południowym-zachodzie kraju, gdy będziemy udawać się na Pasterkę trzeba będzie mieć przy sobie parasol.
Z kolei I i II dzień świąt w pogodzie ma się zapisać w kratkę czyli ma być sporo chmur z przejaśnieniami oraz w dalszym ciągu występować opady deszczu i mżawki a w górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu w najróżniejszych regionach naszego kraju przy czym w środę głównie ma padać w województwach zachodnich i południowo-zachodnich a w czwartek w pasie od północy naszego kraju przez centrum po południe naszego kraju.
W związku z obniżoną temperaturą poniżej -4,-2 stopni na wysokości 850 hPa na terenach niżej położonych nie można wykluczyć deszczu ze śniegiem, ale raczej trudno może być o białe krajobrazy. Ponadto wysoka wilgotność względna może sprzyjać rozwojowi mgieł ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów.
Na termometrach zobaczymy:
W Wigilię rano: od -4,-2 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni (najniżej w Karpatach) do +5,+6 stopni nad morzem.
W Wigilię południe: od -3,-2 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +5 stopni (najniżej w Karpatach) do +6,+7 stopni na zachodzie kraju.
W Boże Narodzenie południe: od -3,-1 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni (najniżej w Karpatach) do +5,+6 stopni nad Morzem Bałtyckim.
W II dzień świąt południe: od -6,-3 stopni w Tatrach, po za tym ma być średnio od +1 do +4 stopni (najniżej w Karpatach).
Wiatr ma być słaby i umiarkowany zmienny.
Warunki biometeo i drogowe pozostać ma fatalny.