sobota, 30 listopada 2019

Prognoza pogody na nadchodzące pierwsze zimowe dni-pierwsza zimowa odwilż


Nadchodzące dni czyli niedziela oraz pierwsze dni nowego tygodnia w pogodzie zapowiadać się ma z prawdopodobnym pierwszym powiewem zimowym polegającym na tym że pojawią się pierwsze opady śniegu w sezonie i niektóre z nich mogą okazać się dość intensywne. Pierwsze z nich mogą występować w trakcie poniedziałkowego dnia w województwach południowych a potem początkowo na północy i północnym-zachodzie kraju, które w następnych godzinach mają wędrować w głąb naszego kraju. Więc ma padać w najróżniejszych regionach naszego kraju. W związku z obniżonymi temperaturami poniżej -6,-4 stopni na wysokości 850 hPa i temperaturami od 0 do +3 stopni na wysokości 2 metrów może doprowadzić do opadów śniegu w naszym kraju. Nie można wykluczyć że do południowych regionów naszego kraju wkroczy nowa strefa większych opadów atmosferycznych w trakcie poniedziałkowego poranka nad dzielnice południowe, ale ze względu na rozbieżność prognoz trasa ich nie jest znana i nie wiadomo w jakiej formie się ukaże. 
Kolejne opady mogą się zaznaczyć we wtorek początkowo na północnym-zachodzie naszego kraju związane z ciepłym frontem atmosferycznym przechodzący wzdłuż północnej połowy kraju czyli przez centrum po północny-wschód kraju całkiem dość znaczące w natężeniu. Niestety za frontem napłynie ciepłe powietrze, który doprowadzi do tego że temperatura będzie rosła przy przechodzeniu stref opadowych z opadami śniegu zamieniające się w deszcz ze śniegiem i deszcz. Czyli istnieje prawdopodobieństwo że poczujemy pierwszą zimową odwilż. 
Noce i poranki mogą okazać się mgliste. 
Na termometrach zobaczymy:
W niedzielę rano: od -8,-6 stopni w Tatrach, po za tym od -4 do 0 stopni do +2,+3 stopni w miejscowościach nadmorskich.  
W niedzielę południe: od -4,-2 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na Śląsku. 
W poniedziałek rano: od -6,-5 stopni w Tatrach, po za tym od -4 do 0 stopni do +3,+4 stopni nad morzem.  
W poniedziałek południe: od -4,-2 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni nad Morzem Bałtyckim.  
We wtorek południe: od -5,-3 stopni, po za tym od 0 do +3 stopni do +4,+5 stopni nad Morzem Bałtyckim.  
We środę południe: od -3,-1 stopni w Bieszczadach, po za tym od +2 do +5 stopni do +6,+7 stopni nad morzem. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni  przejściowo w poniedziałek połnocno-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne. 

         

piątek, 29 listopada 2019

Prognoza pogody weekendowa na przełomie listopada i grudnia


Nadchodzący weekend przynieść nam ma w pogodzie trochę pogodnego nieba z chmurami w tym przejaśnieniami oraz opady atmosferyczne w postaci deszczu i deszczu ze śniegiem o niedużej intensywności z powodu obniżenia temperatur poniżej -4,-6 stopni na wysokości 850 hPa stąd te mieszane opady atmosferyczne czyli od mokrego śniegu przez deszcz ze śniegiem po deszcz. 
Najbardziej wilgotne obszary jakie mają być to jutro przede wszystkim ma padać w regionach południowo-wschodnich, wschodnich, północno-wschodnich oraz przy granicy z Niemcami a w niedzielę z kolei rozpadać może się trochę w dzielnicach nadmorskich i nad Morzem Bałtyckim. Po za tym raczej ma być niedobór opadów atmosferycznych. Noce i poranki okresami mogą zapisać się jako mgliste !!! i mogą się zdarzyć że mogą one osadzać szadź i powodować że droga może stać bardzo śliska.   
Na termometrach zobaczymy:
W sobotę rano: od -8,-5 stopni w Tatrach, po za tym od -2 do +2 stopni do +3,+4 stopni w miejscowościach nadmorskich. 
W sobotę południe: od -5,-3 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +5 stopni do około +6 stopni nad Morzem Bałtyckim.
W niedzielę rano: od -6,-5 stopni w górach, po za tym od -4 do 0 stopni do +2,+3 stopni nad Morzem Bałtyckim.  
W niedzielę południe: od -4,-2 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na zachodzie kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany ze zmieniających się kierunków.
Warunki biometeo i drogowe na poziomie średnim.  

czwartek, 28 listopada 2019

Szary koniec jesieni w Polsce-notatka meteo

Temat: Trochę więcej opadów i pochmurno z mgłami. 
Data: 28.11.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam sporo chmur z rodzaju średniego w tym warstwowego, którego nie brakowało przede wszystkim na wschodzie i południu naszego kraju oraz przy granicy z Niemcami. Przy czym w tym drugim i ostatnim towarzyszyły również opady deszczu i mżawki o niedużym natężeniu. Tylko w Karpatach padało najmocniej do około 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy zwłaszcza w szczytowych partiach np w rejonie Beskidu Niskiego oraz w Bieszczadach. Ponadto warunki turystyczne przez to wszystko ulegały pogorszeniu. Nocą i nad ranem występowały liczne mgły ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów. 
Na termometrach mieliśmy w południe od +2,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+10 stopni na zachodzie kraju. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/28/1845.jpg  
Wiatr mamy słaby i umiarkowany południowy i południowo-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe są dostateczne. 

środa, 27 listopada 2019

Prognoza pogody na ostatnie dni pracy w listopadzie 2019 r.


Nadchodzące ostatnie dni pracy ma przynieść więcej chmur na niebie przynoszące opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mżawkę w najróżniejszych regionach naszego kraju, ale na szczęście nie powinny być one zbytnio intensywne i jeśli gdzieś ma padać to jutro zwłaszcza w regionach północno-wschodnich, na południu i nad zbiornikiem Morza Bałtyckiego a w piątek początkowo padać ma na zachodzie kraju po czym strefa wilgotna ma się rozszerzyć do pasa od północnego-wschodu przez centrum po południowy-zachód kraju. Po za tym ma być nieco lepiej. Te w mieszanej postaci mogą wystąpić w szczytowych partiach gór z powodu obniżenia temperatury poniżej 0,-2 na wysokości 850 hPa i nie można wykluczyć zabielenia się krajobrazów. W niższych partiach i po za wymienionymi regionami typu nizinne czy wyżynne na pierwsze opady śniegu, które prawdopodobnie mogą mieć o natężeniu śnieżyc mogą wystąpić na początku przyszłego tygodnia. Noce i początki dnia mogą się zapisać jako mgliste !!!
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od +1,+2 stopni przy granicy Polsko-Litewskiej, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na południu kraju. 
W czwartek południe: od +3,+4 stopni miejscami w Tatrach, po za tym od +6 do +9 stopni do +10,+12 stopni na południu kraju. 
W piątek rano: od około 0 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +5 stopni do +6,+7 stopni na zachodzie kraju. 
W piątek południe: od +2,+3 stopni w Tatrach i na Stoku Izerskim, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+10 stopni na południowym-wschodzie kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.    

wtorek, 26 listopada 2019

Pogoda w chmurach czyli dużo chmur i mgieł

Temat: Sporo chmur na niebie oraz miejscami opady atmosferyczne. 
Data: 26.11.2019 r.
Miejsce: Polska

Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju sporo chmur na niebie czyniąc że jest ona bardzo zgniła czyli temperatury poniżej +10 stopni a na horyzoncie dominuje niedobór promieniowania słonecznego a jakby było tego mało to w wielu regionach powstawały mgły ograniczające widzialność poniżej 250-350 metrów (na północnym-wschodzie osadzały na drzewach i roślinach szadź) a na zachodzie i Śląsku występowały również opady deszczu i mżawki. 
Na południu dziś nie brakowało promieniowania słonecznego (czyli mieliśmy najmniejsze zachmurzenie z pośród całego kraju) .
Na termometrach w południe mieliśmy od około 0 stopni na północnym-wschodzie kraju, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8,+9 stopni na południu kraju. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce: 
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/26/1845.jpg 
Wiatr jest słaby i umiarkowany południowy i południowo-wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe mamy zmienne.     

poniedziałek, 25 listopada 2019

Prognoza pogody na kolejne dni

Znalezione obrazy dla zapytania Zima tapety
Nadchodzące dni w ostatniej dekadzie Listopada w pogodzie ma się rysować w szarych krajobrazach, ponieważ na niebie ma dominować zachmurzenie z gatunku warstwowego w tym średniego i kłębiastego przynoszącymi opady deszczu i mżawki raczej o niedużym natężeniu i to przede wszystkim w regionach zachodnich naszego kraju. Przez te dwa dni właśnie tam ma być jak najbardziej wilgotno a w nocy z wtorku na środę popadać może również w pasie od Pomorza przez centrum kraju po południe naszego kraju, ale słabym natężeniu niż przy granicy z Niemcami. 
Suma opadów atmosferycznych może przekroczyć 8-12 mm wody. Dodatkowo noce i poranki mogą zapisać się jako mgliste ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów. 
Na termometrach zobaczymy: 
We wtorek rano: od -2,0 stopni na wschodzie kraju, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
We wtorek południe: od +2,+3 stopni na Podlasiu, po za tym od +5 do +8 stopni do +9,+10 stopni na południu kraju.  
W środę rano: od +1,+2 stopni na wschodzie kraju, po za tym od +3 do +5 stopni do +6,+7 stopni nad Morzem Bałtyckim. 
W środę południe: od +3,+4 stopni na Suwalszczyźnie, po za tym ma być od +5 do +8 stopni do +10,+11 stopni na południu kraju.  
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowy i południowo-wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe mają być dostateczne. 

niedziela, 24 listopada 2019

Mgliste oraz pogodne newsy pogodowe w Polsce

Temat: Bardzo zimno oraz przewaga mgieł nad Polską.
Data: 24.11.2019 r. 
Miejsce: Polska 
Znalezione obrazy dla zapytania Mgła tapety
Dzisiejsza ostatnia niedziela listopada przynosi nam w pogodzie niestety przewagę mgieł z powodu utrzymującej się wilgoci w atmosferze, która przy spadku temperatury wieczorem zaczynała parować i wygenerowała mglistą zawiesinę, która dziś utrzymuje się co najmniej przed południa. W dzielnicach środkowych przy ścieraniu się różnych mas powietrza nie można wykluczyć opadów deszczu i mżawki a blisko Podlasia marznącego deszczu powodujące gołoledź.Na termometrach w południe mamy od +1,+2 stopni na Podlasiu, po za tym od +4 do +8 stopni do +10,+12 stopni na południu kraju. Najlepiej mamy w regionach południowo-zachodnich gdzie pogodnego nieba nie brakuje i nie pada a mgły się rozpraszają.       
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2019/11/24/0945.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany wschodni i południowo-wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe są fatalne z powodu chmur i mgieł tylko lepiej na południowym-zachodzie(Śląsk) . 

sobota, 23 listopada 2019

Prognoza pogody na kolejne dni przed grudniem

Znalezione obrazy dla zapytania Szron tapety
Nieuchronnie zbliżamy się do grudnia, który uznawany jest za pierwszy miesiąc zimowy obok stycznia i lutego przynoszące najniższe średnie temperatury w przeciągu całego kraju i częściej padać śnieg zamiast deszczu. Z kolei te ostatki listopadowe powinny nas przygotowywać do ostatniej pory roku czyli coraz więcej występować śnieżnych incydentów w tym temperatury powinny spadać poniżej 0 stopni. 
Wszystko wskazuje na to że najbliższe dni nie będą przynosić zbytnio duże ilości opadów atmosferycznych i jeśli gdzieś popada to w niedzielę w środkowych regionach naszego kraju a w poniedziałek w centrum i na południowym-wschodzie kraju a we wtorek na zachodzie kraju i w środę natomiast na zachodzie i północy kraju. Po za tym ma być pogodniej, choć zachmurzenie ograniczające promienie słoneczne mogą również występować. Burze w tym ulewy raczej nie powinny występować. Jeśli chodzi o postać opadów to zarówno ma być to deszcz oraz mżawka. W połowie tygodnia na przełomie środy i czwartku dopiero wilgoci i stref opadowych może być nieco więcej niż w wyżej wymienionych terminach i niektóre z nich mogą okazać się silniejsze. 
Ale więcej o tym dopiero w kolejnych postach jak sytuacja w tej kwestii si wyklaruje. 
Noce poranki w tym dni mogą okazać się czasami mgliste z powodu wilgotnego powietrza. 
Na termometrach zobaczymy:
W niedzielę rano: od -4,-2 stopni na wschodzie i północnym-wschodzie, po za tym ma być od 0 do +4 stopni do +5,+6 stopni na południowym-zachodzie kraju.  
W niedzielę południe: od +1,+2 stopni na Podlasiu, po za tym od +4 do +8 stopni do +11,+13 stopni na południu kraju. 
W poniedziałek rano: od -4,-2 stopni na północnym-wschodzie kraju, po za tym od 0 do +4 stopni do +5,+6 stopni na południu kraju.  
W poniedziałek południe: od +2,+3 stopni na Podlasiu, po za tym od +5 do +8 stopni do +9,+11 stopni na południu kraju. 
We wtorek południe: od +2,+3 stopni na Suwalszczyźnie i na Kaszubach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na południu naszego kraju. 
We środę południe: od około +4 stopni na północnym-wschodzie kraju, po za tym od +5 do +8 stopni do +9,+11 stopni na południu kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany wschodni i południowo-wschodni skręcający na południowy.
Warunki biometeo i drogowe mają być fatalne. 


   

piątek, 22 listopada 2019

Zimniejsze przed weekendowe newsy pogodowe

Temat: Kontrast termiczny oraz miejscami opady atmosferyczne. 
Data: 22.11.2019 r.
Miejsce: Polska 

Znalezione obrazy dla zapytania Szron tapety
Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju sporo chmur na niebie zwłaszcza te z gatunku warstwowego oraz średniego ograniczające dostęp promieniowania słonecznego na niebie. Tam też miejscami zanotowaliśmy opady deszczu mżawki i marznącego deszczu zwiększający odczucie zimna na nasze organizmy. Trochę inaczej było na zachodzie i południowym-zachodzie kraju gdzie na niebie było więcej pogodnego nieba w tym przejaśnień i nie padało. Temperatury niestety spadały z powodu napływu zimnego powietrza od wschodu kraju nawet poniżej +5 stopni.  
Na termometrach w południe mieliśmy od +1,+2 stopni na Podlasiu, po za tym od +4 do +8 stopni do +10,+12 stopni na południowym-zachodzie kraju.
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/22/1945.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany i niezbyt mocny przeważnie wschodni i wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe są fatalne. 

czwartek, 21 listopada 2019

Prognoza na przełom ostatniego dnia pracy i weekendu


Nadchodzący okres piątek-niedziela przynosić ma nam w pogodzie bardzo niewielkie ilości wilgoci w atmosferze w postaci opadów deszczu i mżawki, która może wystąpić jutro na trenie Polski południowej zwłaszcza przy granicy Polsko-Czesko/Słowackiej o niewielkim natężeniu oraz lokalnie nad akwenem Morza Bałtyckiego w sobotę z kolei początkowo deszczowo może być w regionach południowo-wschodnich potem ta strefa może przechodzić przez wschodnie dzielnice naszego kraju  w postaci deszczu i mżawki a na północnym-wschodzie również deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu powodujące gołoledź a w niedzielę niezbyt mocno polać może w regionach centralnych (najbardziej mogą oberwać rejon Mazowsza). Czynnikiem utrudniającym mogą być mgły ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów. 
Na termometrach zobaczymy:
W piątek rano: od +1,+2 stopni na wschodzie, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na zachodzie kraju. 
W piątek południe: od +2,+3 stopni na Podlasiu, po za tym od +6 do +9 stopni do +10,+12 stopni na południowym-wschodzie kraju.  
W sobotę rano: od -4,-2 stopni na Podlasiu, po za tym od +1 do +4 stopni do +6,+7 stopni na południowym-zachodzie kraju.
W sobotę w południe: od +2,+3 stopni na Podlasiu, po za tym od +5 do +8 stopni do około +9,+10 stopni na południu kraju  
W niedzielę: od +3,+4 stopni na północnym-wschodzie kraju, po za tym od +6 do +10 stopni do +11,+13 stopni na południu kraju,  
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowo-wschodni i wschodni. 
Sytuacja biometeo ma być fatalna a drogowa dostateczna.  

środa, 20 listopada 2019

Dość mroczny początek III dekady Listopada

Temat: Zimno w tym ze sporym zachmurzeniem w Polsce oraz z miejscowymi opadami. 
Data: 20.11.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy początek rozdziału III dekady Listopada w pogodzie w wielu regionach naszego kraju przynosi nam wiele chmur na niebie ograniczające dopływu promieniowania słonecznego do ziemi. Ponadto notujemy opady deszczu o niedużym natężeniu zwłaszcza przy granicy z Niemcami wycofujące się z naszego kraju oraz o niewielkim natężeniu w tym również z gatunku mżawki na obszarze wschodu kraju. W trakcie nocy ze środy na czwartek polać niedużym deszczem może również na południu naszego kraju związane z wchodzącą nową strefą od strony Słowacji.
Noce i poranki w tym przed południe przynosiły okresowo mgły ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów. 
Na termometrach w południe mieliśmy od +5,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +7,+8 stopni na zachodzie i północy kraju, po za tym od +9 do +12 stopni do około +13 stopni na południu naszego kraju. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/20/1645.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany południowo-wschodni i wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne. 

wtorek, 19 listopada 2019

Prognoza pogody na kolejne dni przełomu II i III dekady Listopada 2019 r.


Nadchodzące dni, które nie ubłagalnie będą nas zbliżać do początku pierwszego zimowego miesiąca grudnia rysować się ma w pogodzie z możliwym mokrym incydentem, ponieważ blisko nas będą tkwiły wilgotne powietrze napływające od południa na północ kraju oraz przechodzącymi z nimi strefami opadowymi z tamtych rejonów Europy i dlatego w środę popada o niedużym natężeniu na Pomorzu przy granicy z Niemcami oraz trochę na północnym-wschodzie kraju. Suma opadów nie powinna przekroczyć 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy. W czwartek z południa na północ ma przechodzić nowa porcja opadów atmosferycznych z rejonów Bałkanów w tym Czech i Słowacji generująca nieco zwiększone opady i całkiem nie można wykluczyć że suma opadów przez cały dzień może sięgnąć 15-20 litrów wody na każdy metr kwadratowy na południu Polski po czym im bliżej północy kraju to one mają stopniowo wytracać na natężeniu i nie powinno być szczególnie wilgotno. Zwiększona wilgotność względna może przyczynić się do rozwoju mgieł ograniczające widzialność poniżej 150-250 metrów.
Na termometrach zobaczymy:
W środę rano: od +1,+2 stopni lokalnie w Małopolsce, po za tym ma być od +4 do +7 stopni do około +8 stopni przy granicy z Ukrainą. 
W środę południe: od +5,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +7,+8 stopni na zachodzie, po za tym +9,+11 stopni do +13,+14 stopni na południu kraju.  
W czwartek rano: od +3,+4 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +7 stopni do około +8 stopni na środkowym-zachodzie kraju. 
W czwartek południe: od +4,+5 stopni na Podlasiu, po za tym od +7 do +11 stopni do +12,+13 stopni na południu kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowo-wschodni i południowy.  
Warunki biometeo mają być niebyt dobre. 


     

poniedziałek, 18 listopada 2019

Znowu urozmaicone newsy pogodowe w Polsce

Temat: Przejściowo pogorszenie pogody oraz trochę pogodnego nieba.
Data: 18.11.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju podział pogodowy na pogodniejszy wschód oraz północ kraju gdzie praktycznie nie pada deszcz a niebo jest za to dość pogodne i jeśli gdzieś mamy utrudnienia to tylko prawdopodobnie w postaci mgieł pokazujące się w godzinach nocnych i porannych. Nieco inaczej jest w regionach zachodnich i południowych gdzie mamy zwiększone zachmurzenie z gatunku warstwowego w tym kłębiastego z występującymi opadami deszczu i mżawką (najwięcej opadów mamy w regionach południowo-zachodnich-Śląsk) z powodu przemieszczania się wilgotnego układu z rejonu Czech i częściowo Słowacji na północ. Wieczorem i w trakcie nocy rozpadać się może w rejonie Kujaw i na terenie Pomorza w tym zbiornika Morza Bałtyckiego. Chwilami mogą one zwiększyć odczucie zimna. 
Na termometrach w południe mieliśmy od +8,+10 stopni w Sudetach i w Tatrach, po za tym od +11 do +14 stopni do +15,+16 stopni w regionach południowych.
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/18/1445.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany z południa i południowego-wschodu.
Warunki biometeo i drogowe są dość utrudnione.    

niedziela, 17 listopada 2019

Prognoza pogody na początek tygodnia


Nadchodzący początek nowego tygodnia w pogodzie ma się rysować pod znakiem raczej w dobrej wersji, ponieważ na przeważającym obszarze kraju ma się odbywać w dość suchej opcji (czyli dominować ma bezopadowa pogoda) i tylko w poniedziałek na zachodzie i południe może popadać o niedużym natężeniu rzędu ponad do 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy przy granicy Polsko-Czeskiej. Ale generalnie ma przeważać w niedoborze wilgoci z częstymi przejaśnieniami w tym rozpogodzeniami. co prawda wysokich temperatur nie zobaczymy, ale promienie słoneczne mogą skutecznie zwiększać odczucie ciepła na nasze organizmy.  
Tylko noce i poranki w tym przed południa mogą zapisać się jako mgliste ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów. 
Na termometrach zobaczymy:
W poniedziałek rano: od +5,+6 stopni na Kaszubach, po za tym od +7 do +10 stopni do +11,+12 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
W poniedziałek południe: od +7,+9 stopni w Tatrach, po za tym ma być od +10 do +14 stopni do +15,+16 stopni na południu kraju. 
We wtorek rano: od +2,+3 stopni w Karpatach, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8 stopni na południowym-wschodzie.  
We wtorek południe: od + 5,+6 stopni w Tatrach, na zachodzie Sudetów, po za tym od od +8 do +12 stopni do +14,+15 stopni na południowym-wschodzie kraju.  
Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie południowy i południowo-wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe mają być dość dobre.   

piątek, 15 listopada 2019

Prognoza pogody na nadchodzące dni w Polsce


Nadchodzący weekend i początek nowego tygodnia w pogodzie mają przynosić nam niewiele opadów atmosferycznych i jeśli gdzieś one wystąpią to co jakiś czas w regionach południowo-zachodnich i zachodnich gdzie mogą mieć czasem zwiększona natężenie zwłaszcza w niedzielę w poniedziałek i wtorek gdzie suma opadów może przekroczyć ponad 15-20 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Najbardziej wilgotno ma być w tych dniach w Sudetach oraz w Wielkopolsce na na Pomorzu w tym Pojezierzu Pomorskim.Warunki turystyczne mogą ulec pogorszeniu. Koło środy i czwartku może wejść strefa z opadami do dzielnic wschodnich i północno-zachodnich. Noce i poranki mogą się jako mgliste ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów, choć ich dużo nie powinno być z powodu zwiększonego przepływu powietrza. 
Na termometrach zobaczymy:
W sobotę rano:od +5,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +7 do +10 stopni do +11,+12 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
W sobotę południe: od +7,+9 stopni w Tatrach, po za tym średnio od +12 do +16 stopni do +17,+19 stopni na południu kraju.  
W niedzielę rano: od +1,+2 stopni na Pojezierzu Pomorskim, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+10 stopni na południu kraju. 
W niedzielę południe: od +8,+10 stopni na Pomorzu, po za tym średnio ma być od +13 do +17 stopni do +18,+20 stopni na południu kraju. 
W poniedziałek południe: od +8,+10 stopni w górach, po za tym od +11 do +14 stopni do +15,+16 stopni na południu kraju. 
We wtorek południe: od +5,+7 stopni na zachodzie Sudetów, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni miejscami na południu kraju. 
W środę południe: od +5,+6 stopni lokalnie na północnym-zachodzie kraju, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na południu kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany w Sudetach i Karpatach możliwy fen południowy i południowo-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe mają być na poziomie dość dobrym.  

czwartek, 14 listopada 2019

Dużo zimniejsza notatka pogodowa z kraju

Temat: Duży spadek temperatury oraz więcej chmur z opadami deszczu.
Data: 14.11.2019 r.
Miejsce: Polska


Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju sporo chmur, który spowodował chłodny front atmosferyczny, który zaciąga zimniejsze powietrze i te przyjemne wczoraj wartości na termometrach ponad +15,+17 stopni poszły w zapomnienie (mowa o wschodzie i południowym-wschodzie kraju). W zamian niebo zostało szczelnie zakryte zachmurzeniem przynoszące zwłaszcza na Pomorzu w tym nad Morzem Bałtyckim i na wschodzie opady deszczu o niezbyt dużym natężeniu. Najwięcej ich mamy wzdłuż granicy z Białorusią oraz Ukrainą w tym Litwą. Po za tym raczej było sucho, choć i tak mimo tego chmury ze spadkiem temperatury dominowały na niebie.
Noce i poranki okresowo zapisały się jako mgliste z ograniczeniami widzialności poniżej 150-200 metrów. 
Na termometrach w południe mieliśmy od +3,+4 stopni w rejonie Stogu Izerskiego, po za tym od +6 do +10 stopni do +12,+13 stopni na krańcach południowo-wschodnich. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/14/1430.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany ze zmieniających się kierunków. 
Warunki biometeo i drogowe są pogorszone. 

środa, 13 listopada 2019

Prognoza pogody na ostatki robocze w połowie Listopada 2019 r.


Nadchodzące dni w naszym kraju pogoda ma się kształtować pod znakiem zachmurzenia z przejaśnieniami w tym rozpogodzeniami.W najróżniejszych regionach naszego kraju można się spodziewać opadów deszczu o zmiennym natężeniu.Jeśli chodzi o regiony zagrożone opadami deszczu i mżawki o niezbyt wielkim natężeniu to one mają się tyczyć przede wszystkim regionów wschodnich a zwłaszcza przy granicy z Białorusią i Ukrainą po Litwę gdzie niebo ma być z dużą dawką pochmurnego nieba w tym ze zwiększoną wilgotności względną. Tam przez 2 dni może napadać ponad 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Nieco więcej bo na dominującym obszarze kraju może polać w trakcie dzisiejszej nocy ze środy na czwartek gdzie cała zachodnia strona może zostać sparaliżowana przez opady.W czwartek dodatkowo może popadać na Pomorzu i nad Morzem Bałtyckim. Po za tym ma być dostatecznie pogodnie. 
Noce i poranki mogą lokalnie zapisać się jako mgliste !!!  
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od -2,0 stopni w Sudetach, po za tym ma być od +4 do +7 stopni do +10,+12 stopni na wschodzie kraju.  
W czwartek południe: od +2,+3 stopni miejscami na zachodzie Sudetów, po za tym od +6 do +10 stopni do +12,+14 stopni na Roztoczu. 
W piątek rano: od +2,+3 stopni na zachodzie, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8 stopni na południowym-wschodzie kraju.  
W piątek południe: od +8,+10 stopni na północnym-zachodzie i północnym-wschodzie oraz miejscami w górach, po za tym średnio ma być od +11 do +14 stopni do +15,+17 stopni na południu naszego kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany ze zmieniających się kierunków. . 
Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne.  

wtorek, 12 listopada 2019

Urozmaicone newsy pogodowe z kraju

Temat: Podział temperatury na cieplejszy wschód i zimny zachód. 
Data: 12.11.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam podział pogodowy na bardziej pochmurny zachód kraju, gdzie na niebie ma nie brakować chmur z którego czasem pada deszcz i mżawka a temperatury wahają się od +2,+3 stopni w rejonie Stogu Izerskiego, po za tym od +5 do +8 stopni, a tak termicznie im dalej na wschód i południowy-wschód to ma być za to więcej przejaśnień i rozpogodzeń i przez to ma być cieplej bo do +12,+14 stopni na południowym-wschodzie kraju. Za niedługo od południa może wejść nowa strefa opadów deszczu o bardziej ciągłym charakterze i do jutra może napadać ponad 20-30 litrów wody na każdy metr kwadratowy. W Sudetach możliwy deszcz ze śniegiem i mokry śnieg.
Z powodu niewielkiego przepływu powietrza w nocy i nad ranem występowały mgły ograniczające widzialność poniżej 150-200 metrów.  
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/11/12/1445.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany południowy i południowo-wschodni
Warunki biometeo i drogowe mamy na poziomie pogarszającym się.  

poniedziałek, 11 listopada 2019

Prognoza pogody na następne dni w II dekadzie tygodnia


Nadchodzące dni po wydłużonym weekendzie pogoda ma się kształtować pod znakiem zwiększonego zachmurzenia, które jutro od południa i południowego-zachodu ma zacząć wchodzić do Polski związane z niżem z rejonu Włoch, który podeśle nam więcej porcji wilgoci w postaci ciągłych opadów deszczu o zwiększonym natężeniu, które zacznie wchodzić jutro zacznie wędrówkę z Czech i Austrii do nas a podczas środy ma się rozszerzyć do wielu regionów naszego kraju. Na zachodzie przez te dni może napada ponad 20-30 litrów wody na każdy metr kwadratowy a lokalnie nawet ponad 40 mm wody a duża gama chmur zwiększy odczucie zimna. Być może w połowie tygodnia zaznaczy się zwiększona chwiejność termodynamiczna na południowym-wschodzie Polski ponad 200-400 J/kg, LI poniżej -2,0, wilgotność względna ponad 60-75 % oraz przepływ powietrza ponad 6-10 m/s może zaowocować konwekcją z opadami chwilami mocniejszymi i wyładowaniami ale zjawiska z racji możliwego fenu i warunków nie są do końca pewne. 
Na termometrach zobaczymy:
We wtorek rano: od +1,+3 w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
We wtorek południe: od +4,+5 stopni na zachodzie Sudetów, po za tym, od +8 do +12 stopni do +13,+15 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
We środę rano: od +1,+2 stopni w Sudetach, po za tym od od +4 do +7 stopni na zachodzie, po za tym średnio od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na południowym-wschodzie kraju.  
We środę południe: od +2,+3 stopni w rejonie Polany Izerskiej, po za tym od +4 do +8 stopni na zachodzie, po za tym od +10 do +15 stopni do +17,+19 stopni na południowym-wschodzie kraju. Przy możliwych zjawiskach fenowych może być koło +20 stopni. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie południowo-wschodni, południowy potem skręcający w zachodniej połowie kraju na zachodni i północno-zachodni.   
Warunki biometeo i drogowe mają być najlepsze na południowym-wschodzie, po za tym dużo gorsze.     

niedziela, 10 listopada 2019

Bardzo mokre newsy pogodowe w Polsce

Temat: Ponownie więcej opadów atmosferycznych na południu, w centrum i na wschodzie kraju.
Data: 10.11.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam ponowne pogorszenie pogody wchodzące od południa w głąb naszego kraju i dlatego w ciągu najbliższych godzin zaczną obejmować coraz więcej regionów naszego kraju czyli centrum oraz wschód kraju gdzie niebo ma być szczelnie zakryte chmurami z występującymi opadami atmosferycznymi. Najwcześniej padało w regionach południowo-wschodnich gdzie w II części dnia możliwe są przetarcia w strefie ciągłych stref opadowych w regionach Podkarpackich. Za to w pasie Małopolska przez Górny-Śląsk po centrum kraju może padać ulewnie w II połowie dnia. Trochę opadów o niewielkim natężeniu można będzie zaobserwować na Pomorzu oraz bezpośrednio nad zbiornikiem Morza Bałtyckiego. Niebo lokalnie było również zamglone z urozmaiconym stanem powietrza. Po za tym trochę ma być przejaśnień. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2019/11/10/0845.jpg 
Wiatr mamy mieć słaby i umiarkowany północno-zachodni i północny.
Warunki biometeo i drogowe są bardzo fatalne.   

sobota, 9 listopada 2019

Prognoza pogody na dalszy okres przełomu I i II dekady listopada

Znalezione obrazy dla zapytania Kolorowe liście tapety
Nadchodzące dni mają w pogodzie w naszym kraju ma się kształtować pod znakiem podziału na pogodniejszy poniedziałek gdzie ma nie brakować przejaśnień w tym rozpogodzeń a opady, które wystąpią jutro w regionach wschodnich i południowych w tym dniu mogą się jeszcze zaznaczyć nad ranem na wschodzie kraju w postaci zwiększonego zachmurzenia z opadami deszczu nieco słabszymi niż w dniu poprzednim. Jutro w regionach południowych i wschodnich w tym środkowym-wschodzie może napadać ponad 15-25 litrów wody na każdy metr kwadratowy a na zachodzie niebo stać się pogodniejsze. Niestety pogodowa poprawa nie potrwa długo, ponieważ we wtorek zwłaszcza w II połowie dnia z południa i południowego-zachodu ma się nasunąć nowa strefa opadów deszczu o bardziej solidniejszym charakterze niosące o charakterze ciągłym opady deszczu a w Sudetach również deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Nie można wykluczyć że od wtorku po południa do czwartku rana może miejscami napadać ponad 20-30 litrów wody na każdy metr kwadratowy a miejscami w przypadku zafalowań ponad 35-40 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Charakter ich ma mieć zarówno ciągły jak i przelotny o znaczącym natężeniu. Z powodu niewielkiego przepływu powietrza od wieczora do rana mogą rozwijać się mgły ograniczające widzialność poniżej 120-200 metrów i utrzymywać się nawet przez większą część dnia.   
Na termometrach zobaczymy:
W niedzielę rano: od -2,0 stopni w rejonie Stogu Izerskiego, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na południowym-wschodzie kraju.  
W niedzielę południe: od +2,+3 stopni w pasie Tatr po Pilsko, po za tym od +5 do +8 w strefie ciągłych opadów deszczu, po za tym do +10,+13 stopni przy granicy z Ukrainą. 
W poniedziałek rano: od -2,0 stopni miejscami w Sudetach, po za tym od +2 do +5 stopni do około +6 stopni przy granicy z Ukrainą. 
W poniedziałek południe: od +2,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +8 stopni do blisko +10 stopni na południu kraju. 
We wtorek południe: od +4,+6 stopni w rejonie Stogu Izerskiego, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni blisko granicy z Ukrainą. 
We środę południe: od 0,+2 stopni w Sudetach w tym od +3 do +6 stopni na zachodzie, po za tym od +8 do +13 stopni do +14,+16 stopni na wschodzie kraju.  Lokalnie może być około +17,+19 stopni na południowym-wschodzie kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany zmienny. 
Warunki biometeo i drogowe mają ulec pogorszeniu. 

Meteo newsy różnorodne dzisiejszego dnia

 Temat: Sporo chmur, drobne przejaśnienia oraz okresowe opady.   Data: 19.11.2024 r.  Miejsce: Polska   Wtorek jest dość zmienny w pogodzie ...