Nadchodzące dni czyli środa i czwartek mamy się dostawać pod wpływy dwóch układów barycznych czyli niskiego ciśnienia znajdujące się w rejonie Skandynawii i akwenu Morza Bałtyckiego oraz wysokiego ciśnienia znajdujący się na zachód i południe od naszego kraju. Taki układ baryczny przyniesie nam zmienną pogodę czyli chmury na niebie z przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami z okresowymi opadami deszczu mżawki a z racji obniżonej izotermy 0 stopni sięgający poniżej -5,-3 stopni na wysokości 850 hPa może zaowocować opadami krupy śnieżnej czy deszczu ze śniegiem w okresie czwartku w najróżniejszych regionach naszego kraju. Ponadto w związku z przekraczającą niestabilnością atmosfery ponad 200-400 J/kg, LI poniżej -2,0 stopni, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 12-15 m/s znowu nie można wykluczyć konwekcji z mieszanymi opadami atmosferycznymi, wyładowania atmosferyczne oraz opady niewielkiego gradu. Wysoko w górach nie można wykluczyć opadów śniegu utrudniające uprawianie turystyki pieszej. Z racji niezbyt dużego przepływu powietrza oraz wilgotności względnej przekraczającej 60-75 % nie można w trakcie nocy oraz nad ranem mgieł ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów.
Na termometrach zobaczymy:
W środę rano: od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +5 stopni do +6,+7 stopni w pasie południowy-zachód przez centrum kraju.
W środę południe: od +8,+10 stopni w Tatrach, po za tym od +12 do +15 stopni do +16,+17 stopni na północy kraju.
W czwartek rano: od 0,+2 stopni na zachodzie kraju, po za tym od +3 do +6 stopni do +7 stopni na południowym-wschodzie kraju.
W czwartek południe: od +5,+6 stopni w Sudetach, po za tym od +7 do +11 stopni do +12,+13 stopni na Roztoczu.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany i niezbyt silny zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zapraszam do komentowania oraz dzieleniami się relacjami ze strony pogody. Bardzo gorąco zapraszam :)