piątek, 30 września 2022

Prognoza pogody weekendowa pierwsza Październikowa 2022 r.



 Sobota i niedziela w pogodzie na razie mają być dość deszczowe i zimne z powodu przemieszczania się ośrodka niżowego w rejonie Skandynawii. Niestety będzie podrzucała nam więcej wilgoci w postaci opadów deszczu i mżawki. Okresowo mogą być dość intensywne zjawiska. Ponadto z powodu wzrostu termodynamicznej przekraczającej ponad 150-300 J/kg, LI -1,0, wilgotności względnej oraz niewielkiego przepływu powietrza nie można wykluczyć wyładowania atmosferyczne oraz opady gradu. Niestety padać ma w wielu miejscach naszego kraju. Po opadach temperatura ma być niższa a zawarta wilgoć w powietrzu zwiększać ma odczucie zimna na nasze ciało. Początkowo z powodu niewielkiego przepływu powietrza nie można wykluczyć mgieł ograniczające widzialność poniżej 150-250 metrów. Niektóre z nich mogą się utrzymywać co najmniej godzin przed południowych. W dzień przeważnie ma być poniżej +15 stopni a nocami poniżej +5 stopni.   

Na termometrach zobaczymy:

W sobotę rano: od +1,+3 stopni w Sudetach, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+11 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W sobotę południe: od +10,+12 stopni w Tatrach, po za tym od +13 do +16 stopni do +17 stopni w pasie centrum po południowy-zachód kraju. 

W niedzielę rano: od +5,+7 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W niedzielę południe: od +8,+10 stopni w Tatrach, po za tym od +11 do +14 stopni do +15,+16 stopni na południowym-zachodzie i zachodzie kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany i niezbyt silny przeważnie zachodni. 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.    

czwartek, 29 września 2022

Bardzo zimne wieści pogodowe na końcu września 2022 r.

 Temat: Pogodnie, miejscami opady ale nadal zimno. 

Data: 29.09.2022 r.

Miejsce: Polska 


Czwartek w naszym kraju nadal jest deszczowy z powodu działania układu barycznego niskiego ciśnienia w rejonie Danii. Niestety w naszym kraju związku z tym zdarzają się okresowe opady deszczy, które najczęściej odwiedzają dzielnice nadmorskie oraz na południowym-wschodzie naszego kraju. Przejściowo mają dość intensywny charakter. Niebo przykryte jest chmurami warstwowymi i kłębiastymi. Po za tym zwłaszcza w pasie województw północno-wschodnich przez środkowe po południowo-zachodnie nie brakuje przejaśnień oraz nieco więcej pogodnego nieba. Dzięki promieniom słonecznym temperatura odczuwalna jest nieco wyższa niż to co notujemy na termometrach. Lokalnie zwłaszcza na terenach górskich zdarzają się mgły ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów zwiększające odczucie zimna. 

W południe mieliśmy od +6,+8 stopni na Podhalu, po za tym od +10 do +14 stopni do około +15 stopni na południowym-zachodzie i Pomorzu. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2022/09/29/1445.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany zmienny przeważnie południowo-zachodni.

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne.   

środa, 28 września 2022

Prognoza pogody na ostatnie dni pracy w trakcie września 2022 r.



Czwartek i piątek nadal mają być deszczowe z powodu przemieszczania się ośrodków niskiego ciśnienia w pobliżu naszego kraju. Niestety miejscami nadal może padać deszcz. Przy czym najbardziej wilgotno ma być w regionach nadmorskich oraz w południowo-wschodniej ćwiartce naszego kraju. Okresami opady mogą być intensywne. Ponadto z powodu zwiększonej chwiejności termodynamicznej przekraczającej ponad 150-300 J/kg, wilgotności względnej przekraczającej ponad 70-90 % oraz przepływie powietrza ponad 12-16 m/s nie można wykluczyć niewielkich wyładowań atmosferycznych z opadami gradu. Nie można wykluczyć powstania w wymienionych regionach większych stref wydajnie opadowo. Po przejściu opadów i w trakcie nich temperatura ma być dużo niższa niż w innych inych miejscach !!! 

Na termometrach zobaczymy:

W czwartek rano: od 0,+2 stopni w Sudetach, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+11 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W czwartek południe: od +5,+8 stopni w Tatrach, po za tym od +10 do +13 stopni do +14,+15 stopni przy granicy z Ukrainą. 

W piątek rano: od +1,+2 stopni na północnym-wschodzie, po za tym od +4 do +9 stopni do +10,+11 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W piątek południe: od +8,+10 stopni miejscami na południu, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+17 stopni przy granicy z Ukrainą. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany ze zmieniających się kierunków. 

Warunki biometeo i drogowe mają być dość niekorzystne. 

wtorek, 27 września 2022

Zimne oraz miejscami wilgotne meteo newsy w Polsce

Temat: Trochę opadów atmosferycznych oraz nadal zimno czyli nic nowego. 

Data: 27.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Wtorek zapowiada się dość deszczowo z powodu działania chłodnego frontu atmosferycznego przechodzącego przez nasz kraj. Początkowo na zachodzie a potem także w centrum nie brakuje chmur z rodzaju warstwowego w tym kłębiastego przynoszące opady deszczu i mżawki. Lokalnie z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej 150-300 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 65-85 % oraz przepływie powietrza ponad 10-15 m/s pojawiają się wyładowania atmosferyczne oraz opady symbolicznego gradu. Przeważnie dzisiaj pojawia się zwarta strefa z wbudowanymi wyładowaniami. Pod chmurami na termometrach mamy poniżej +13,+15 stopni. Najpogodniej dziś jest na wschód od linii Wisły a najbardziej pochmurno i wilgotno na zachód od linii. Poranek był zimny w tym mglisty ograniczające widzialność poniżej 100-150 metrów zwiększające odczucie zimna. 

Na termometrach w południe mieliśmy od +8,+10 stopni miejscami w Sudetach, po za tym od +13 do +17 stopni do +18,+19 stopni w pasie centrum po południe naszego kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2022/09/27/1430.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany południowo-wschodni i wschodni. 

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne. 

poniedziałek, 26 września 2022

Prognoza pogody na kolejne dni w Polsce przed październikiem 2022 r.



Wtorek oraz środa niestety będą mijać w pogodzie bez większych różnic. Czyli na niebie znowu mają towarzyszyć chmury z których ma padać deszcz oraz mżawka a na termometrach ma być poniżej 15-17 stopniowej kreski. Jeszcze jakby było mało to w nocy przy rozpogodzeniach możliwe są temperatury poniżej 10-stopniowej kreski a lokalnie nawet 5-stopniowej. Z racji niewielkiego przepływu powietrza oraz wysokiej wilgotności względnej mogą rozwijać się mgły ograniczające widzialność poniżej 100-150 metrów. Pogodnego nieba ma być jak na lekarstwo. Temperatura odczuwalna z racji opadów ma być dużo niższa niż to co mamy mieć na termometrach. Jeśli chodzi o regiony, gdzie ma być wilgotno to padać ma w najróżniejszych regionach naszego kraju. Przy czym najczęściej jutro w regionach zachodnich, środkowych i południowych a pojutrze zachodnich w tym północnych. Ponadto we wtorek z powodu wzrostu niestabilności przekraczającej ponad 150-300 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 65-85 % oraz przepływie powietrza ponad 12-16 m/s nie można wykluczyć wyładowań atmosferycznych oraz opadów drobnego gradu. Z racji niskiej chwiejności zjawiska nie są do końca pewne. 

Na termometrach w południe zobaczymy:

We wtorek rano: od +1,+4 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +9 stopni do +11,+13 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

We wtorek południe: od +11,+12 stopni na Pojezierzu Pomorskim, po za tym od +14 do +17 stopni do +18,+19 stopni w pasie centrum po południe naszego kraju. 

W środę rano: od +1,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +8 stopni do +10,+11 stopni w rejonie Mierzei Helskiej.

W środę południe: od +8,+11 stopni miejscami w Sudetach, po za tym od +12 do +15 stopni do +16,+17 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany oraz niezbyt silny 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.   

niedziela, 25 września 2022

Ostatnie wrześniowe meteo newsy

 Temat: Trochę chmur oraz pogodnego nieba w tym zimno. 

Data: 25.09.2022 r. 

Miejsce: Polska 



Niedziela mija nam w pogodzie z niewielką poprawą pogody spowodowaną zatokami podwyższonego ciśnienia z nad zachodniej i południowo-wschodniej Europy. Jednocześnie w pasie Skandynawii oraz środkowa część Europy znajduje się w zasięgu stref obniżonego ciśnienia. Dlatego notujemy znowu miejscami opady deszczu i mżawki zwłaszcza nad Morzem Bałtyckim, południu i południowym-wschodzie. Po za tym jest pogodniej, ale chmury z rodzaju warstwowego w tym kłębiastego również się pojawiają. Niestety na termometrach wszędzie jest poniżej +20 stopni a pod deszczowymi chmurami tylko poniżej 15-stopniowej kreski. Poranek miejscami był mglisty z temperaturami poniżej 7-10 stopniowej kreski. Niestety trzeba się było ciepło ubrać z powodu niskiej temperaturami.  

Na termometrach w południe mieliśmy od +11,+13 w Tatrach, po za tym +14 do +17 stopni do +18,+19 stopni w pasie centrum po południowy-zachód kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2022/09/25/1730.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany ze zmieniających się kierunków. 

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne (lepsze podczas rozpogodzeń).   

sobota, 24 września 2022

Prognoza pogody na I część III dekady września 2022 r.



I część nowego tygodnia w Polsce ma nieść niestety znowu zmiany w pogodzie spowodowanym układem barycznym niskiego ciśnienia, który ma się znajdować w pobliżu Dani. Niestety przyniesie nam spore zmiany w postaci zwiększonego zachmurzenia z przejściowymi opadami deszczu i mżawki. Chmur warstwowych i kłębiastych w tym czasie ma być sporo. Wszystko ma powodować zwiększone odczucie zimna na nasze organizmy. Dodatkowo niewielki przepływ powietrza oraz nocne spadki temperatur przy zwiększonej porcji wilgoci w powietrzu może sprzyjać tworzeniu się mgieł ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów. Padać ma w wielu regionach naszego kraju, choć codziennie nie wszędzie. Dodatkowo mały wzrost chwiejności przekraczający ponad 150-250 J/kg, LI -1,0, wilgotności względnej ponad 70-90 % oraz mały przepływ powietrza może zainicjować lokalnymi niewielkimi burzami. Szanse na nie nie są duże, ponieważ wynosi tylko 50-60 %. Temperatura nocami może się obniżać poniżej 10-stopniowej kreski a w pogodnych nawet poniżej 5-stopniowej. W trakcie dnia bez wyjątku ma być poniżej +20 stopni a w deszczowych poniżej 15-stopni. Więc wybierając się czy do pracy czy szkół oraz wyprawy należy pamiętać o zabraniu kurtek czy bluz aby się nie przeziębić !!! Jutro ma być tylko nieco lepsza pogoda po za wyjątkami (regiony Morza Bałtyckiego, południe i południowy-zachód kraju). Ale temperatury jak na tę porę roku maj pozostawiać wiele do życzenia !!!

Na termometrach zobaczymy:

W niedzielę rano: od +1,+3 stopni w Karpatach, po za tym od +4 do +9 stopni do +11,+13 stopni nad Morzem Bałtyckim.  

W niedzielę południe: od +10,+12 stopni w Bieszczadach, po za tym od +14 do +17 stopni do +18,+19 stopni w pasie centrum po południowy-zachód kraju. 

W poniedziałek południe: od +8,+12 stopni w Bieszczadach, po za tym od +13 do +16 stopni do +18,+19 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

We wtorek południe: od +11,+13 stopni w deszczowych regionach, po za tym od +14 do +17 stopni do +18 stopni lokalnie na północy. 

W środę południe: od +10,+12 stopni miejscami w górach, po za tym od +13 do +16 stopni do +17,+18 stopni na południowym-zachodzie kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami nieco silniejszy południowy i południowo-zachodni.

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne. 




 

piątek, 23 września 2022

Prognoza pogody weekendowa w Polsce 2022 r. jesienna



Sobota i niedziela w pogodzie ma być podział na nieco bardziej suchy okres w trakcie soboty oraz na nieco wilgotniejszy czas niedzieli kiedy to miejscami zwłaszcza na południu może pojawić się nowa strefa opadów deszczu i mżawki. Wszystko ma mieć związek z wpływem układu barycznego w rejonie Skandynawii. Jutro ma być przeważnie bez opadów atmosferycznych i tylko miejscami niewielki deszcz oraz mżawka nie jest wykluczona na północy kraju. Generalnie chmur może nie brakować z rodzaju warstwowego oraz kłębiastego z pogodnym niebem. Ma się nieco ocieplić niż to co ostatnio doświadczaliśmy na termometrach. Z racji nocnych spadków temperatur i wilgotnego powietrza nie można wykluczyć mgieł ograniczające widzialność poniżej 150-300 metrów. Niestety od wieczora do wczesnego przed  południa nie należy zapomnieć o cieplejszym ubraniu z powody ryzyka zachorowania z powodu niskiej temperatury.  

Na termometrach zobaczymy: 

W sobotę rano: od +1,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +9 stopni do +10,+12 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W sobotę południe: od +11,+13 stopni w Tatrach, po za tym od +14 do +17 stopni do około +18 stopni na południowym-zachodzie kraju. 

W niedzielę rano: od +3,+5 stopni w Karpatach, po za tym od +6 do +9 stopni do +10,+12 stopni na północym-zachodzie kraju. 

W niedzielę południe: od +11,+13 stopni w Tatrach, po za tym od +14 do +18 stopni. Przy czym w pasie centrum po południowy-zachód ma być najcieplej.  

Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie z kierunków południowych. 

Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne. 

czwartek, 22 września 2022

Zmienne zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu i bardzo zimno.

 Temat: Bardzo zimno oraz spora przewaga chmur z rodzaju warstwowego w tym okresowe opady. 

Data: 22.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Czwartek niesie nam w pogodzie sporo chmur na niebie z rodzaju warstwowego oraz kłębiaste z przejściowymi opadami deszczu oraz mżawki o zmiennym natężeniu. Przy czym na południu i wschodzie stref opadowych mamy najwięcej. Natomiast  na zachodzie przeważnie jest pogodnie. Lokalnie przy niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 150-300 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 10-14 m/s prawdopodobnie występują opady drobnego gradu oraz wyładowania atmosferyczne. Niestety po przejściu deszczu temperatura mocno się obniża. 

Na termometrach w południe mieliśmy od +7,+10 stopni w Karpatach, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+17 stopni na zachodzie kraju. Nad ranem w wielu regionach było poniżej 10-stopniowej kreski a lokalnie 5-stopniowej z zamgleniami.  

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce: 

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2022/09/22/1530.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany północno-zachodni i północny. 

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne.  

środa, 21 września 2022

Prognoza pogody na ostatnie dni pracy w Polsce na końcu miesiąca



Czwartek oraz piątek w pogodzie mają niezbyt różnić się do czego się przyzwyczailiśmy czyli zachmurzenie zmienne (warstwowe oraz kłębiaste) z okresowymi opadami deszczu. Przejściowo mogą być one intensywne. Z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 200-350 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 10-14 m/s nie można wykluczyć wyładowań atmosferycznych, opadów gradu oraz kilkustopniowego spadku temperatury. Początkowo pojedyncze komórki mogą się organizować w niezbyt zorganizowane struktury. Przy czym najbardziej sucho powinno być na zachodzie kraju a mokro we wschodniej połowie kraju. Mimo bardzo niskich wskazań na termometrach w najbliższym czasie to promienie słoneczne powinny zwiększać odczucie ciepła mimo miernych temperatur. Być może w nocy trafią się zamglenia ograniczające widzialność. W tym czasie należy pamiętać o ciepłych ubraniach z powodu zimnej pogody !!! 

Na termometrach zobaczymy:

W czwartek rano: od 0,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +9 stopni do +10,+12 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W czwartek południe: od +6,+9 stopni w Tatrach, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+17 stopni w centrum i na zachodzie kraju. 

W piątek rano: od +2,+4 stopni w Tatrach i Bieszczadach, po za tym od +5 do +9 stopni do +10,+11 stopni nad Morzem Bałtyckim.  

W piątek południe: od +8,+10 stopni w Tatrach i Bieszczadach, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+17 stopni na zachodzie kraju.  

Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie północno-zachodni i północny. 

Warunki drogowe i biometeo mają być niekorzystne. 

wtorek, 20 września 2022

Trzy mocne trzęsienia ziemi dnia 19 września w latach 1985, 2017 i 2022 roku.

 Wczorajsza data jest rocznicą dwóch trzęsień ziemi, które nawiedziły Meksyk w 1985 2017 roku. W historii wspomnianego kraju było to dwa najbardziej śmiertelne trzęsienia ziemi. W pierwszym wymienionym roku zginęło ponad 10 tysięcy osób, a w 2017 roku odnotowano 370 ofiar śmiertelnych. Podobno wczoraj w Meksyku wystąpiło silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7.6, w którym zginęły co najmniej 2 osoby. Jednak to nie koniec ciekawych korelacji. W obu przypadkach na krótko przed lub po silnym trzęsieniu ziemi z 19 września w pobliżu występowało jeszcze jedno również bardzo silne.

Poniżej mamy przedstawione ilustracje tego wydarzenia: 












Konwekcyjne oraz bardzo zimne meteo newsy pogodowe w Polsce

 Temat: Pogoda kopiowana czyli bez znaczących zmian za oknami. 

Data: 20.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Wtorek mija w pogodzie ze zmiennym zachmurzeniem z okresowymi opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Wszystko spowodowane jest dwoma układami barycznymi czyli wysokiego ciśnienia na zachodzie Europy oraz niskiego na wschodzie kontynentu. Takie położenie sprawia, że z północy spływa zimne powietrze pochodzenie arktycznego. Jednocześnie drugi układ podsyła nam więcej wilgoci w powietrzu w postaci chmur, które z powodu zaostrzonego gradientu sprzyja konwekcji. Dlatego mamy okresowe opady deszczu i mżawki. Z powodu zwiększonej chwiejności przekraczającej 200-400 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 65-85 % oraz przepływie powietrza ponad 12-16 m/s zdarzają się wyładowania atmosferyczne z opadami drobnego gradu. Biorąc pod uwagę obniżenie izotermy 0 stopni spowodowane skracającym się dnia oraz obniżeniem kąta padania promieni słonecznych niewykluczone są opady krupy śnieżnej a w górach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu.

Nad szczytami górskimi przybywa kilka centymetrów świeżego śniegu !!!

Na termometrach w południe mieliśmy od +6,+8 stopni na Podhalu, po za tym od +10 do +15 stopni do +16,+17 stopni na północnym-zachodzie naszego kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2022/09/20/1445.jpg 

Wiatr jest słaby, umiarkowany i dość silny przeważnie północno-zachodni. 

Warunki biometeo i drogowe są dość niekorzystne.  


poniedziałek, 19 września 2022

Prognoza pogody na nadchodzące dni w Polsce na początku ostatniej dekady września 2022 r.



 Wtorek oraz środa w pogodzie ma być podobnie z czym mieliśmy do czynienia w trakcie ostatnich dni czyli z chmurami z przejaśnieniami oraz z opadami deszczu. Mają one mieć zmienne natężenie i padać w najróżniejszych regionach Polski. Zwiększać mają odczucie zimna. Ponadto z powodu wzrostu niestabilności przekraczającej ponad 200-400 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza przekraczającej ponad 10-16 m/s nie można wykluczyć wyładowań atmosferycznych, opadów drobnego gradu oraz większego wiatru. W górach z powodu obniżenia izotermy 0 stopni nie można wykluczyć opadów krupy śnieżnej i deszczu ze śniegiem a wysoko w górach w śniegu. Niestety po opadach konwekcyjnych może się zrobić zimno z temperaturami obniżającymi poniżej 10-stopniowej kreski. Początkowo pojedyncze komórki konwekcyjne mogą się łączyć w nieco zwiększone struktury ze zwiększonymi sumami opadowymi. Być może pojawią zamglenia w regionach gdzie przepływ powietrza ma być najmniejszy. 

Na termometrach zobaczymy:

We wtorek rano: od 0,+3 stopni w Tatrach i Bieszczadach, po za tym od +5 do +9 stopni do +10,+13 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

We wtorek południe: od +5,+8 stopni w Bieszczadach oraz Tatrach, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+17 stopni w centrum i na zachodzie kraju. 

W środę rano: od +2,+5 stopni w Karpatach, po za tym +6 do +9 stopni do +10,+12 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W środę południe: od +6 do +10 stopni w Karpatach, po za tym od +12 do +16 stopni do +17,+18 stopni na północnym-zachodzie kraju.  

Wiatr ma być słaby i umiarkowany i niezbyt silny zachodni i północno-zachodni/północny. 

Warunki biometeo i drogowe mają być bardzo niekorzystne. 

niedziela, 18 września 2022

Sporo chmur na niebie z przejaśnieniami oraz bardzo zimno.

 Temat: Sporo chmur na niebie zwłaszcza średniego i kłębiastego w tym zimno.

Data: 18.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Przedostatnia niedziela września niesie nam w pogodzie sporo chmur na niebie z powodu działania układu barycznego niskiego ciśnienia na wschód od naszego kraju. Niestety z tego powodu mamy do czynienia z dużą ilością chmur z przejściowymi opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Ponadto z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 200-400 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej przekraczającej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 m/s ma się pojawiać konwekcja z opadami rzędu ponad 15-20 mm, wiatr w porywach przekraczać 50-70 km/h oraz grad poniżej 2 centymetrów. Lokalnie możliwe są wyładowania atmosferyczne. 

Z powodu obniżenia izotermy 0 stopni nie można wykluczyć deszczu ze śniegiem w górach, po za tym krupy śnieżnej !!!

Na termometrach w południe mamy od +5,+8 stopni miejscami w Karpatach, po za tym od +11 do +14 stopni do +15,+16 stopni na zachodzie i północy kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2022/09/18/0945.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany okresami dość silny zachodni i północno-zachodni. 

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne. 

sobota, 17 września 2022

Prognoza pogody na kolejne dni w Polsce przed październikiem 2022 r.



 I część nowego tygodnia czyli przełom II i III dekady września ma mijać jesiennej pogodzie polegającej na tym że nadal ma być wilgotno z występującymi okresowymi opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Jeśli chodzi o burze to mogą one wystąpić przy niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 250-450 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej przekraczającej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 mogą występować w wielu regionach opady połączone z wyładowaniami atmosferycznymi oraz opadami gradu. Jeśli chodzi o czas niedzieli-środa to ma padać w wielu regionach naszego kraju o zmiennym natężeniu. Niestety na początku tygodnia mogą się znaleźć regiony w których temperatura może nie przekroczyć +7,+10 stopni w najcieplejszym momencie dnia. W Karpatach miejscami nie można wykluczyć deszczu ze śniegiem oraz opadu krupy śnieżnej !!!Wybierając się gdzieś czy do pracy czy szkół należy pamiętać o ciepłych ubraniach aby się nie przeziębić czy zachorować na grypę !!! Ciepłe ubrania w tym kurtka dobrze mile widziane !!!

Na termometrach zobaczymy:

W niedzielę rano: od +3,+5 stopni w Tatrach, po za tym od +6 do +10 stopni do +11,+13 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W niedzielę południe: od +3,+5 stopni w Tatrach, po za tym +7,+10 stopni miejscami na południu, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+17 na północy kraju. 

W poniedziałek południe: od +4,+7 stopni miejscami w Karpatach, po za tym od +10 do +15 stopni do +16,+17 stopni na północnym-zachodzie kraju. 

We wtorek południe: od +6,+9 stopni w Karpatach, po za tym od +10 do +14 stopni do +15,+16 stopni w centrum 

W środę południe: od +6,+9 stopni w Karpatach, po za tym od +11 do +15 stopni do +16 stopni przy granicy z Niemcami. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresowo silniejszy 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne. 

piątek, 16 września 2022

Bardzo silne trzęsieni ziemi w pobliżu Nowej Kaledonii o magnitudzie 7,0.





 Dwa dni temu o 13:04 (11:04 UTC) wystąpiło silne trzęsienie ziemi 350 km na wschód od Nowej Kaledonii, hipocentrum wyliczone zostało na około 145 km. Magnituda trzęsienia ziemi wyniosła 7.0, czyli 554 GWh. Ponadto wystąpiło na kilkanaście godzin przed szczytem średniego oddziaływania W środę 14 września o 7:47 (5:47 UTC) w okolicach Żelaznego Mostu koło Polkowic wystąpił silny wstrząs sejsmiczny o magnitudzie 4.2, co stanowi energię 35 MWh. Wstrząs wystąpił na oddziale G-2 w rejonie wydobywczym GG-1 w Zakładach Górniczych „Rudna”. Była to górnicza ósemka, nie było jednak potrzeby kierowania na miejsce ratowników, nikomu nic się nie stało.

Podobno też wstrząsy były odczuwalne również na Dolnym-Śląsku o magnitudzie 4,2 skali. 



 

Dość mokre i zimne meteo newsy w II połowie września 2022 r.

 Temat: Nadal zimno, choć mniej opadów niż wczoraj. 

Data: 16.09.2022 r.

Miejsce: Polska



Piątek mija pod znakiem zmiennej pogody. Czyli na niebie mamy więcej chmur z rodzaju kłębiastego oraz warstwowego z przejściowymi opadami deszczu i mżawki. Opady co prawda zwiększają odczucie zimna zwłaszcza że na termometrach mamy poniżej +20 stopni to jednak mają one charakter przelotny. Lokalnie zwłaszcza nad Morzem Bałtyckim przy wzroście niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 200-300 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 12-16 m/s mamy do czynienia z konwekcją. Towarzyszą mu opady rzędu ponad 15-20 litrów wody na każdy metr kwadratowy, wiatr w porywach przekraczający ponad 40-65 kilometrów na godzinę oraz opady gradu o średnicy poniżej 2 centymetrów. Strefy opadowe są porozrzucane w róże rejony kraju. Mimo wszystko pojawiają się przejaśnienia. 

Na termometrach w południe mieliśmy od +12,+14 stopni w Tatrach, po za tym od +15 do +18 stopni do +19 stopni na południowym-wschodzie kraju.  

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2022/09/16/1745.jpg 

Wiat jest słaby i umiarkowany okresowo silniejszy z zachodu. 

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne. 

czwartek, 15 września 2022

Prognoza pogody weekendowa w Polsce przedostatnia we wrześniu.





Piątek oraz weekend mają być deszczowe z powodu działania układu barycznego niskiego ciśnienia w rejonie Skandynawii. Niestety w tym czasie należy się spodziewać okresowych opadów deszczu i mżawki na przeważającym obszarze kraju. Padać ma w wielu regionach naszego kraju. Miejscami z powodu zaostrzonego gradientu temperatur oraz chwiejności atmosfery przekraczającej ponad 400-600 J/kg, LI -2,0,wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 m/s mogą pojawiać burze z opadem drobnego gradu. W górach niewykluczona jest krupa śnieżna a wysoko na szczytach również śniegu. Przejściowo zjawiska mogą być dość intensywne. Ze względu na napływ zimniejszej masy powietrza temperatura ma pozostawiać wiele do życzenia (przeważać temperatury poniżej +15 stopni). Niestety przez najbliższe dni trzeba będzie pamiętać o cieplejszym ubraniu z powodu spadków temperatur. 

Na termometrach zobaczymy:

W piątek rano: od +5,+7 stopni w Sudetach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W piątek południe: od +10,+13 stopni w Sudetach, po za tym od +14 do +17 stopni do +18,+19 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W sobotę południe: od +8,+10 stopni w Sudetach, po za tym od +12 do +15 stopni do +16,+17 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W niedzielę południe: od +3,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +9 do +14 stopni do około +15 stopni miejscami na zachodzie i północy kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami nieco silniejszy z zachodu. 

Warunki biometeo mają być bardzo niekorzystne !!!

środa, 14 września 2022

Prognoza pogody na ostatnie dni pracy w Polsce



Czwartek oraz piątek mają być deszczowe z powodu działania układu niskiego ciśnienia w rejonie Skandynawii. Ma być odpowiedzialny za zmienną aurę czyli zachmurzenie przeplatać z przejściowymi opadami deszczu i mżawkę. Ponadto z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej 350-500 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej przekraczającej 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-22 m/s nie można wykluczyć konwekcji z opadami rzędu ponad 15-20 mm, wiatru w porywach przekraczający ponad 50-70 kilometrów na godzinę oraz gradu o średnicy do 1-2 centymetrów. Niestety wilgotno ma być w wielu regionach naszego kraju. Pojedyncze komórki mogą nieco zorganizować w nieco zwiększone struktury. Co jakiś czas mogą zdarzać się przejaśnienia w przerwie w opadach. 

Na termometrach zobaczymy:

W czwartek rano: od +10,+12 stopni w Tatrach, po za tym od +13 do +16 stopni (gdzie nad morzem i na południu ma być najcieplej). 

W czwartek południe: od +13,+15 stopni w Tatrach, po za tym od +16 do +19 stopni do +20,+21 stopni w centrum kraju. 

W piątek rano: od +5,+7 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

W piątek południe: od +11,+13 stopni w Tatrach, po za tym od +14 do +17 stopni do około +18 stopni w centrum i na południowym-wschodzie kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami silniejszy przeważnie z zachodu. 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.   

wtorek, 13 września 2022

Bardzo chłodne ale pogodne meteo newsy

 Temat: Sporo pogodnego nieba z chmurami w tym mgłami. 

Data: 13.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Wtorek mija nam w pogodzie sporo pogodnego nieba z powodu działania układu barycznego niskiego ciśnienia w rejonie Skandynawii. Jednocześnie obszar podwyższonego ciśnienia na południe od Polski zapewnia póki co sporo regionów z bezopadową aurą. Jedynie nad Morzem Bałtyckim oraz Pomorzu niebo się co jakiś czas chmurzyło z występującymi okresowymi opadami deszczu oraz mżawki. Opady nie były bardzo znaczące. Za sprawą słońca temperatura szybko wzrastała po zimnym poranku z temperaturami od +5 do +10 stopni a miejscami w Karpatach nawet jeszcze zimniej. Trochę na niebie było chmur z rodzaju warstwowego oraz średniego jako element ozdoby nieba. Nad ranem pojawiły się mgły ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów oraz przyziemne zamglenia !!!  

Na termometrach w południe mieliśmy od +12,+15 stopni w Tatrach, po za tym od +16 do +20 stopni do +21,+22 stopni na zachodzie kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2022/09/13/1815.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni. 

Warunki biometeo i drogowe są niekorzystne. 

poniedziałek, 12 września 2022

Prognoza pogody na kolejne dni w Polsce koło połowy miesiąca.



Wtorek oraz środa mają przynosić w pogodzie działanie układu barycznego niskiego ciśnienia z rejonu Skandynawii. Dodatkowo pojawiać się mają opady deszczu i mżawki. Przy czym jutro wilgotno może być w regionach nadmorskich oraz na terenach przy granicznych z Niemcami. Po za tym ma być sucho i raczej bez opadów atmosferycznych. Pojutrze najbardziej wilgotno może być w południowych województwach naszego kraju. Nie można wykluczyć że w tym dniu może napadać ponad 15-20 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Miejscami mogą występować mgły ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów oraz zamglenia. Z powodu braku chmur czy niewielkiego zachmurzenia nie można wykluczyć spadków temperatur poniżej 5-stopniowej kreski. Niestety potem ma nastąpić stopniowy spadek temperatury. Najwyższa pora by pomyśleć o cieplejszych ubraniach z powodu niskiej temperatury !!! Zbyt wyletnianie może skończyć się przeziębieniem lub katarem !!!

Na termometrach zobaczymy:

We wtorek rano: od +3,+5 stopni miejscami w Karpatach, po za tym +6 do +10 stopni do +12,+14 stopni na zachodzie kraju. 

We wtorek południe: +12,+15 stopni w Tatrach, po za tym od +16 do +20 stopni do +21,+22 stopni na zachodzie kraju. 

W środę rano: od +6,+8 stopni w Bieszczadach, po za tym od +9 do +13 stopni do +14,+15 stopni na Śląsku i nad Morzem Bałtyckim. 

W środę południe: +12,+14 stopni w Tatrach, po za tym od +16 do +20 stopni do +21,+22 stopni w centrum kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami dość silny południowo-zachodni i zachodni. 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne. 

niedziela, 11 września 2022

Sporo chmur z opadami atmosferycznymi w tym ryzyko burz oraz zimno.

 Temat: Bardzo zimno z przejściowymi opadami atmosferycznymi. 

Data: 11.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Dzisiejszy dzień niesie nam w pogodzie niestety nieprzyjemności Związane są z niżem z rejonu Białorusi. Niestety przez niego nie brakuje chmur z okresowymi opadami deszczu. Przy czym najzimniej jest w regionach wschodnich, gdzie za sprawą chmur w tym opadów mamy nie więcej jak +8,+10 stopni. Po za tym jest trochę cieplej ale o cieple z pewnością nie ma mowy. Wszędzie bez wyjątku na termometrach mamy poniżej +20 stopni. Ponadto na zachodzie i południu z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 450-700 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 m/s może nieść konwekcję z opadami rzędu ponad 15-20 mm, wiatr w porywach przekraczający 40-60 kilometrów na godzinę oraz grad o średnicy 1-2 centymetrów. Nieco więcej pogodnego nieba blisko granicy z Niemcami i miejscami na północy. 

Na termometrach w południe od +8,+10 stopni na północnym-wschodzie, po za tym +13 do +17 stopni do +18,+20 stopni na zachodzie kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenie w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2022/09/11/0815.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany i niezbyt silny północno-zachodni i północny. 

Warunki biometeo i drogowe są bardzo niekorzystne. 

sobota, 10 września 2022

Prognoza pogody na najbliższe dni w trakcie jesieni 2022 r.



Nadchodząca I część nowego tygodnia w pogodzie ma mijać pod znakiem niestety w nieciekawych perspektywach spowodowane przechodzeniem układów barycznych niskiego ciśnienia w rejonie Europy środkowej. Jeśli chodzi o temperaturę to ma na początku tygodnia co nieco podnieść się, ale o dużym cieple czy gorącu raczej zapomnimy. Biorąc pod uwagę skracanie się dnia oraz coraz niższy kąt padania promieni słonecznych noce mogą zapowiadać się zimne z temperaturami poniżej 10-stopniowej kreski. Jeśli chodzi o zjawiska atmosferyczne to jutro/poniedziałek zwłaszcza na wschodzie i południu a w środę w wielu regionach naszego kraju należy się liczyć ze zmiennym zachmurzeniem z przejściowymi opadami deszczu. Okresami mogą dość intensywne. Z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 400-700 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 12-17 m/s nie można wykluczyć konwekcji z opadami rzędu ponad 15-25 litrów wody na każdy metr kwadratowy, wiatr w porywach przekraczający 50-70 kilometrów na godzinę i gradem poniżej 3 centymetrów. W niedzielę na wschodzie kraju nie można wykluczyć bardziej ciągłych opadów deszczu, którego może napadać ponad 15-25 mm. Ze względu na zachmurzenie oraz wilgoć temperatura może mieć problemy z przekroczeniem 10-12 stopniowej kreski. 

Na termometrach zobaczymy:

W niedzielę rano: od +6,+8 stopni w Tatrach, po za tym od +10 do +14 stopni do +15,+16 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W niedzielę południe: od +8,+10 stopni na północnym-wschodzie, po za tym o +13 do +18 stopni do +19,+21 stopni na zachodzie kraju. 

W poniedziałek rano: od +5,+7 stopni w Tatrach i Bieszczadach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni nad Morzem Bałtyckim.  

W poniedziałek południe: od +10,+12 stopni na krańcach wschodnich, po za tym od +14 do +19 stopni do +20,+22 stopni na zachodzie kraju. 

We wtorek południe: od +13,+15 stopni na krańcach wschodnich, po za tym od +16 do +20 stopni do +21,+23 stopni na zachodzie kraju. 

W środę południe: od +10,+12 stopni w Tatrach, po za tym od +14 do +19 stopni do +20,+21 stopni na południowym-wschodzie kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany i niezbyt silny ze zmieniających się kierunków. 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne.   

piątek, 9 września 2022

Prognoza pogody weekendowa druga podczas jesieni.



 Sobota-niedziela mają mijać w pogodzie pod znakiem zmiennej spowodowanej układem barycznym niskiego ciśnienia w rejonie Morza Północnego. Niestety on podrzucił nam wczoraj nowa strefę intensywnych opadów deszczu o zmiennym natężeniu oraz burze, którym towarzyszyły opady niedużego gradu. Po południu w dzielnicach południowo-wschodnich zaznaczała się już porcja opadów i wyładowań atmosferycznych, która wędrowała potem do dzielnic środkowych. Dlatego wieczór oraz częściowo noc województwa środkowe po południe było deszczowe a miejscami również burzowe. Jednocześnie wędrując na wschód aktywność systematycznie spadała stając się w ten sposób strefą ciągłych opadów deszczu uniemożliwiająca przekroczenie 10-12 stopniową kreskę na termometrach. Po za tym pogodnego nieba nie brakuje. Jednocześnie o dziś do niedzieli z powodu zaostrzonego gradientu temperatur przy chwiejności przekraczającej 500-800 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 10-15 m/s nie można wykluczyć w różnych regionach stref konwekcyjnych z opadami rzędu ponad 15-20 mm, wiatru w porywach przekraczającego ponad 50-70 kilometrów na godzinę oraz gradu poniżej 3 centymetrów. Nie powinny to być zbyt zorganizowane struktury opadowe. Ma się również w tym czasie przejaśniać oraz wypogadzać. 

Na termometrach zobaczymy:

W sobotę rano: od +8,+9 stopni na północnym-wschodzie, po za tym od +10 do +13 stopni do +14,+15 stopni na południowym-zachodzie i nad Morzem Bałtyckim. 

W sobotę południe: od +10,+13 stopni w Tatrach, po za tym od +15 do +20 stopni do +21,+22 stopni przy granicy z Niemcami. 

W niedzielę rano: od +6,+8 stopni w Tatrach, po za tym od +10 do +14 stopni do +15,+16 stopni nad Morzem Bałtyckim. 

W niedzielę południe: od +10,+12 stopni miejscami na wschodzie, po za tym od +14 do +18 stopni do +20,+22 stopni na zachodzie kraju. 

Wiatr ma być słaby, umiarkowany oraz niezbyt silny ze zmieniających się kierunków. 

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne. 



 

czwartek, 8 września 2022

Meteo newsy z przejściowym ociepleniem w Polsce

 Temat: Chwilowe ocieplenie w tym zanikanie przygruntowych przymrozków. 

Data: 08.09.2022 r.

Miejsce: Polska 



Czwartek przynosi nam w kraju większy napływ cieplejszej masy powietrza do Polski. Wszystko spowodowane jest układem barycznym niskiego ciśnienia w zachodniej Europie. Jednocześnie wyż znajdujący się daleko na północny-wschód od Polski zaowocuje napływem cieplejszej masy powietrza z południa i południowego-wschodu. Ponadto na zachodzie i południu pojawia się strefa wilgoci w postaci okresowych opadów deszczu. Dodatkowo z powodu wzrostu niestabilności atmosfery przekraczającej ponad 1000-1400 J/kg, LI -3,-1, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 m/s występują wyładowania atmosferyczne, wiatr w porywach przekraczający ponad 50-75 kilometrów na godzinę oraz poniżej 3 centymetrów opad gradu. Początkowo pojedyncze strefy połączyły się w nieco większy układ z pokaźnymi sumami opadowymi. Do końca dnia deszczowo i burzowo może być w południowych i środkowych dzielnicach kraju. 

Na termometrach dziś w południe mieliśmy od +17,+19 stopni na Podlasiu, po za tym o +22 do +26 stopni do +27,+29 stopni na południu kraju. 

Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:

https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2022/09/08/1345.jpg 

Wiatr jest słaby i umiarkowany i niezbyt mocny, południowo-wschodni i wschodni. 

Warunki biometeo i drogowe są dość dobre. 

środa, 7 września 2022

Prognoza pogody na ostatnie dni pracy w Polsce





Czwartek oraz piątek mają mijać w Polsce pod znakiem stopniowych zmian w pogodzie. Polegać mają one na zwiększonym zachmurzeniu. Towarzyszyć ma opad deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są burze. Wszystko ma się dziać za sprawą zwiększonej niestabilności atmosfery przekraczającej jutro na zachodzie i południu ponad 1000-1300 J/kg, LI -2,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 10-13 m/s może powstać struktura opadowa z wyładowaniami atmosferycznymi. W trakcie nich może napadać ponad 10-20/25 mm wody na każdy metr kwadratowy, wiatr w porywach przekraczać 50-70 km/h oraz grad poniżej 3 centymetrów. Początkowo pojedyncze komórki mogą się organizować w nieco zwiększone struktury. Mogą nieść zwiększone sumy opadowe. Jutro po południu i wieczorem początkowo na południu i zachodzie deszcz i burze mogą występować a potem wędrować w głąb kraju. W piątek padać i grzmieć może początkowo na wschodzie i północy kraju a w II części dnia z powodu niestabilnej masy powietrza może również na zachodzie i południowym-zachodzie kraju. Co prawda nie powinny to być znaczące zjawiska, ale jest szansa na to że będzie okazja do pofocenia rozbudowanych chmur na niebie typu cumulonimbus. Na powodu niewielkiego przepływu powietrza miejscami mogą pojawiać się zamglenia !!!

Na termometrach zobaczymy:

W czwartek rano: od +3,+5 stopni na północnym-wschodzie, po za tym od +6 do +10 stopni do +13,+15 stopni na południowym-zachodzie kraju. 

W czwartek południe: od +17,+20 stopni na północnym-wschodzie, po za tym od +22 do +26 stopni do +27,+29 stopni na południu kraju. 

W piątek rano: od +6,+9 stopni na północnym-wschodzie po za tym od +11 do +14 stopni do +15,+16 stopni na południu kraju. 

W piątek południe: o +13,+15 stopni na wschodzie, po za tym od +16 do +20 stopni do +22,+23 stopni na południu kraju. 

Wiatr ma być słaby i umiarkowany w konwekcji mocniejszy zmienny.

Warunki biometeo i drogowe mają być niekorzystne. 

wtorek, 6 września 2022

Wzrosty aktywności sejsmicznej na całej planecie po wyrzucie plazmy ze Słońca

 Wymienionym zjawisku towarzyszyły liczne burze geomagnetyczne sprowadziły na Ziemię liczne wstrząsy sejsmiczne. Niektóre zapisały się jako dość silne. Pomagały mu silne oddziaływania magnetyczne. Największą koncentrację mieliśmy w pasie Oceanu Spokojnego po zachodnie wybrzeża Ameryk południowej, środkowej oraz północnej w tym rejonie Indonezji. Nieco mniej ale też aktywniej mieliśmy w rejonie Basenu Morza Śródziemnego.  

Na poniższej mapie zaznaczone są trzęsienia ziemi od magnitudy 4.0 z bazy USGS od 29 sierpnia do 21:30 5 września 2022 roku.

Trzęsienia ziemi od M4.0

Względem płyt tektonicznych

Trzęsienia ziemi od M4.0

Lista trzęsień ziemi

Trzęsienia ziemi od M5.5

Głębokości trzęsień ziemi


Energie trzęsień ziemi




Meteo newsy różnorodne dzisiejszego dnia

 Temat: Sporo chmur, drobne przejaśnienia oraz okresowe opady.   Data: 19.11.2024 r.  Miejsce: Polska   Wtorek jest dość zmienny w pogodzie ...