Czwartek i piątek mają przynosić stopniowe zmiany w pogodzie. Czyli na zachodzie kraju po przejściu chłodnego frontu ma się zacząć przejaśniać. Z kolei na na wschodzie i południu przy wzroście niestabilności powietrza przekraczającej ponad 1500-2200 J/kg ,LI -5,-3,wilgotności względnej ponad 50-70 % oraz przepływie powietrza ponad 15-22 m/s mogą rozwijać się komórki burzowe. Nie można zatem wykluczyć pojawienia się pokaźnych sum opadowych przekraczających ponad 20-35 litrów wody na każdy metr kwadratowy, wiatru w porywach przekraczający ponad 70-90 kilometrów na godzinę oraz opady gradu o średnicy poniżej 4 centymetrów. Na ogół nie powinny to być zorganizowane struktury konwekcyjne. Mimo wszystko pojawienie się ich może przyczynić się do pojawienie się zwiększonych sum opadowych i możliwością występowania większych porywów wiatru. Na pozostałym obszarze chmur warstwowych czy kłębiastych ma nie brakować z występującymi okresowo opadów deszczu i mżawki. Nie powinny to być jakieś szczególnie ulewy, tylko mogą zwiększać odczucie zimna zwłaszcza po spadku temperatur za frontem atmosferycznych. Więc wybierając się do pracy, szkół czy gdzieś na zewnątrz oraz dla turystów szlaki trzeba pamiętać aby zwłaszcza w górach obserwować niebo by nie być czymś zaskoczonym !!!
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od +12,+14 stopni na zachodzie Sudetów i Pojezierzu Pomorskim, po za tym od +15 do +18 stopni do +19,+20 stopni na południowym-wschodzie kraju.
W czwartek południe: od +17,+19 stopni miejscami na północy kraju, po za tym od +21 do +25 stopni do +26,+28 stopni na południowym-wschodzie kraju.
W piątek południe: od +18,+20 stopni nad Morzem Bałtyckim, po za tym od +23 do +27 stopni do +28,+30 stopni na południowym-wschodzie kraju.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany w konwekcji mocniejszy przeważnie południowo-zachodni i południowy.
Warunki biometeo i drogowe mają być dostateczne.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zapraszam do komentowania oraz dzieleniami się relacjami ze strony pogody. Bardzo gorąco zapraszam :)