Wszystko wskazuje na to że pierwsze dni nowego tygodnia w marcu oraz niedziela zapowiadać się mają z bardzo zmienną pogodą, ponieważ na niebie ma towarzyszyć zachmurzenie, miejscami się też przejaśniać. Niestety cały czas pogoda może być zgniła na zasadzie niewiele powyżej 0 stopni, tylko miejscami ponad +10 stopni. Jeśli chodzi o noce i poranki to należy się spodziewać się mgieł i zamgleń ograniczające widzialność nawet poniżej 200-300 metrów. Niestety warunki drogowe mogą być utrudnione.
Jeśli chodzi o pogodę to jutro rano przewiduje się opady miejscami na zachodzie i południowym-zachodzie kraju, a w niedzielę to wszystko ma wędrować w głąb kraju. Opady chwilami mogą mieć charakter konwekcyjny oraz intensywniejszy. Jeśli chodzi o początek nowego tygodnia to należy się spodziewać sporej ilości chmur z opadami deszczu, które mogą mieć charakter konwekcyjny.
Tymczasem w poniedziałek na południu może zwiększyć się chwiejność termodynamiczna przekraczająca 200-300 J/kg, które przyniosą opady rzędu ponad 5-10 mm, wiatr w porywach przekraczające 40-50 kilometrów na godzinę i niewykluczony jest grad. Z kolei wtorek może przynieść więcej opadów atmosferycznych deszczu z obecnych prognoz na wschodzie Polski.
Przejściowo nie można wykluczyć deszczu ze śniegiem.
Na pozostałym obszarze warunki pogodowe będą o niebo lepsze niż w wyżej wymienionych regionach, ale opady i tak mogą występować.
W sprawie wtorku to wygląda bardzo niepewnie ponieważ może się tak zdarzyć, że front może się schłodzić i pójść na zachód to wtedy zwiększyłaby się szansa na opady białego puchu.
Na termometrach jutro rano przewiduje się od -2,0 stopni w rejonie Tatr, po za tym od +1,+2 stopni na północnym-wschodzie i zachodzie PR, po za tym od +3 do +6 stopni do około +7 stopni na południu. Z kolei niedziela w południe w termice powinno być od +5,+7 stopni na zachodzie oraz miejscami w górach. Na pozostałym obszarze powinno być do +9,+12 stopni do około +14,+15 stopni na wschodzie. Noc z niedzieli na poniedziałek termometry mogą pokazać od około -5 stopni w rejonie Kotliny Sudeckiej, po za tym powinno być od -3 do +`1 stopni do +2,+4 stopni na południu, wschodzie i w centrum do około +5,+6 stopni bliżej granicy z Ukrainą. Poniedziałek termometry mogą pokazać od +5 do +9 stopni na przeważającym obszarze Polskiej Ziemi (punktowo może być poniżej +5 stopni) do około +12,+13 stopni na południowym-wschodzie RP. Wtorek natomiast możemy zobaczyć od +2,+3 stopni lokalnie w górach po za tym powinno być od +4 do +8 stopni.
Z tym, że najcieplej ma być na wschodzie i w centrum.
Wiatr powinien być słaby, umiarkowany i niezbyt silny zmienny.
Warunki biometeorologiczne pozostaną zmienne.
Subiektywne odczucie termiczne należeć mają do chłodno-zimnych.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Zapraszam do komentowania oraz dzieleniami się relacjami ze strony pogody. Bardzo gorąco zapraszam :)