wtorek, 26 kwietnia 2016

Co w pogodzie na ponowne ostatnie dni pracy ?




Znowu ponownie za niedługo czekać ma nas weekend, kiedy to większość z nas powinna odpoczywać a nie żeli spędzać w firmie czy w pracy. Ponadto ten okres wolny jest ostatnim w tym miesiącu. Z racji że w niedzielę wypada 1 maja czyli święto pracy to właśnie w sobotę rozpoczniemy długi weekend majowy. Więc na razie trzeba sprawdzić co nas czeka przez najbliższe co najmniej 36-42 godziny czy śnieżyce nas zaskoczą czy same ulewy a może mgły, wichury wraz z burzami?
Wszystko wskazuje na to że najbliższe dni rysować się mają w pogodzie ze zmiennym zachmurzeniem z okresowymi opadami deszczu o zmiennym natężeniu. Nie da się wykluczyć zwłaszcza jutro burz z nieco większym deszczem, wiatrem oraz symbolicznego gradu o niewielkiej średnicy.
Jeśli chodzi o sytuację na dzisiejszą noc to na wschodzie, północnym-wschodzie, częściowo w centrum i na południu należy się liczyć z wędrowaniem strefy opadowej z zachodu na wschód, więc w suchszych regionach przy granicach to i tak się na dobre rozpada. Na zachodzie być może zdarzą się opady atmosferyczne o różnym natężeniu.
Jeśli chodzi o jutro czyli czwartek to należy się liczyć z przewagą zachmurzenia z przejaśnieniami oraz rozpogodzeniami, które na skutek zwiększonej chwiejności termodynamicznej w wielu regionach ponad 300-500 J/kg może dojść do rozwoju chmur kłębiastych do formacji cumulonimbus. Podczas konwekcji suma opadów może przekroczyć 8-12 litrów wody na każdy metr kwadratowy, wiatrem w porywach przekroczyć 50-60 kilometrów na godzinę oraz padać mały grad.
Potem w nocy konwekcja powinna słabnąć a stref ubywać z biegiem godzin. Choć w nocy opadów i ewentualnych zjawisk jeszcze nie można wykluczyć. Po za tym generalnie raczej ma być stabilnie z urozmaiconym zachmurzeniem.
Jeśli chodzi o ostatni dzień roboczy to przeważnie ma być nieduże zachmurzenie a tam gdzie się mocniej zachmurzy to możliwe są przejaśnienia w tym rozpogodzenia. Na przeważającym obszarze wystąpią nieduże opady deszczu oraz być może mżawki. Na północy z racji podwyższonej chwiejności ponad 100-200 J/kg nie da się wykluczyć konwekcji z silniejszym deszczem, wiatrem a nawet gradem.
Nad ranem możliwe są mgły ograniczające widzialność poniżej 250-400 metrów i zamgleń.
Na termometrach jutro rano zobaczymy od -3,-2 stopni w wyższych partiach Sudetów i Karpat, po za tym od +1 do +3 stopni do około +4,+5 stopni na wschodzie.
W południe czwartek ma rysować się od +8,+10 stopni na północnym-zachodzie, po za tym od +11 do +13 stopni do około +14,+15 stopni na wschodzie i południu.
W nocy z czwartku na piątek ma być od -3,-1 stopni w górach i na zachodzie do około +2,+3 stopni na wschodzie
W ciągu dnia następnego prognozuje się od +10,+12 stopni miejscami na Pomorzu, po za tym wahać się ma od +13 do +15 stopni a na południowym-wschodzie może być +16,+17 stopni.
Wiatr ma być słaby, umiarkowany i niezbyt silny w konwekcji mocniejszy zmienny.
Warunki biometeorologiczne pozostaną fatalne.
Subiektywne odczucie termiczne chłodno i zimno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam do komentowania oraz dzieleniami się relacjami ze strony pogody. Bardzo gorąco zapraszam :)

Meteo newsy różnorodne dzisiejszego dnia

 Temat: Sporo chmur, drobne przejaśnienia oraz okresowe opady.   Data: 19.11.2024 r.  Miejsce: Polska   Wtorek jest dość zmienny w pogodzie ...