niedziela, 31 marca 2019

Końcówka 1 miesiąca wiosennego pod znakiem raczej wiosennej pogody

Temat: Ostatki marcowe pod względem pachnącej wiosny.
Data: 31.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień dzień poprzedzający kolejny wiosenny miesiąc kwiecień przynosi nam w kraju sporo pogodnego nieba, jedynie na północy i północnym-zachodzie naszego kraju niebo ulegało zwiększonemu zachmurzeniu z opadami niewielkiego deszczu albo mżawki. I ta strefa stopniowo podąża na południe ściągając zimniejsze powietrze z tego kierunku. Jutro przeważnie na termometrach może być wszędzie poniżej +10 stopni. Front ten jest jednak bardzo mało aktywny i dlatego mocniejsze ulewy i burze nam nie grożą w formie ochłodzenia tylko raczej z większym zachmurzeniem i być może wiatrem. Powoli zbliża się ona do południowych dzielnic naszego kraju. 
Na termometrach w południe dziś mieliśmy od +6,+8 stopni na Pomorzu, po za tym od +12 do +16 stopni do +18,+20 stopni na południu naszego kraju. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2019/03/31/1615.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni skręcający na północno-zachodni i północny.
Warunki biometeo i drogowe mamy na poziomie dobrym z trendem do pogorszenia się.  

sobota, 30 marca 2019

Prognoza pogody na początek drugiego miesiąca wiosennego.


Kolejne dni już nowego kolejnego wiosennego miesiąca kwietnia powinna przynosić nam w pogodzie sporo dobrej pogody, ponieważ przez te dni nigdzie nie powinno padać ani też grzmieć. 
Jedynym wyjątkiem może stać się niedziela, kiedy z północnego-zachodu na południowy-wschód kraju ma wędrować nowa strefa opadów deszczu albo mżawki o niewielkim natężeniu.
Opady jednak nie powinny być znacząco odczuwalne (przede wszystkim mogą one zaznaczyć się tylko zachmurzeniem i zwiększonym przepływem powietrza), dopiero koło środy może przybyć więcej opadów atmosferycznych od zachodu i południowego-zachodu o zmiennym natężeniu.
Jednak nadal nie wiadomo jak te strefy opadów wedrą się w głąb kontynentu  bo wyż Rosyjski może mieć wielki na no wpływ i utrudnić wędrówkę na wschód. Jakby stał się słabszy to możemy wtedy liczy na okresowe opady deszczu o mocniejszym natężeniu oraz czasem również zagrzmieć.
Lokalnie nie wykluczone są mgły !!!    
Na termometrach zobaczymy:
W niedzielę rano: od +1,+2 stopni na południowym-wchodzie kraju, po za tym od +3 do +7 stopni do +7,+9 stopni na zachodzie i północy kraju. 
W niedzielę południe: od +6,+8 stopni na Pomorzu, po za tym od +11 do +15 stopni do +16,+18 stopni w regionach południowych. 
W poniedziałek rano: od -4,-3 stopni na zachodzie przez Kujawy, Warmię i Mazury, po za tym od -2 do +2 stopni do +4,+5 stopni w regionach południowych. 
W poniedziałek południe: od +4,+5 stopni miejscami w górach, po za tym od +6 do +9 stopni do być może koło +10 stopni w południowych regionach naszego kraju. 
We wtorek południe: od +4,+5 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na krańcach południowo-zachodnich. 
W środę południe: od +5,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +10 do +14 stopni do +16,+17 stopni na południowym-zachodzie naszego kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany zachodni, północno-zachodzni, potem północny i północno-wschodni i na końcu wschodni i południowo-wschodni. 
Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne. 

piątek, 29 marca 2019

Prognoza pogody w trakcie ostatniego weekendu marca


Nadchodzący weekend ostatni w marcu zapowiadać się ma pod znakiem dobrej pogody w trakcie jutrzejszego dnia czyli po mglistym poranku oraz rześkimi wartościami na termometrach z temperaturami bliskimi 0 stopnia to w ciągu dnia w wielu regionach naszego kraju temperatura przekroczy +10 stopni a lokalnie +15 stopni. Dopiero w niedzielę z północnego-zachodu przez centrum po południowy-wschód ma wędrować słaby front atmosferyczny z niewielkimi opadami mżawki i deszczu za którym ma się ochłodzić i w poniedziałek przeważnie ma być poniżej +11,+10 stopni ale za to ma być w miarę pogodnie. 
Na termometrach zobaczymy:
W sobotę rano: od -2,0 stopni w Karpatach, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na północy kraju. 
W sobotę w południe: od +8,+10 stopni w Tatrach, po za tym od +12 do +16 stopni do +17,+18 stopni na zachodzie. 
W niedzielę rano: od +2,+3 stopni na południowym-wschodzie kraju, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8 stopni na zachodzie i północy kraju. 
W niedzielę południe: od +6,+8 stopni na Pomorzu, po za tym od +10 do +14 stopni do +16,+18 stopni na południu kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowo-zachodni i północno-zachodni skręcający w niedzielę. 
Warunki biometeo i drogowe w miarę dobre. 

czwartek, 28 marca 2019

Niezbyt ciepłe, ale cieplejsze newsy pogodowe od ostatnich

Temat: Niezbyt ciepło oraz podziały pogodowe.
Data: 28.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przed ostatnim dniem pracy przynosi nam w kraju podział na sektory pogodniejsze z mniejszą ilością opadów atmosferycznych w województwach północnych oraz na te bardziej pochmurniejsze z opadami deszczu on zmiennym natężeniu w pasie województw południowo-zachodnich, południowych oraz południowo-wschodnich. 
Opady czasem miały dość większy charakter, ale na szczęście nie były one bardzo ulewne. 
W pasie morskim i Mazurskim po środkową część kraju towarzyszyła częsta wizyta słońca nad niebem. 
W nocy do godzin wczesno przedpołudniowych wystąpiły mgły ograniczające widzialność poniżej 200-300 metrów.  
Na termometrach w południe mieliśmy od +2,+3 stopni w Tatrach, po za tym było średnio od +6 do +10 stopni do +11,+12 stopni w regionach północno-zachodnich. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2019/03/28/1415.jpg 
Wiatr towarzyszący jest słaby i umiarkowany północno-zachodni i północny.
Warunki biometeo i drogowe są zmienne. 

środa, 27 marca 2019

Idzie ocieplenie jak na wiosną przystało-prognoza pogody


Nadchodzące dni w naszym kraju pogoda ma się kształtować w klimatach bardziej wiosennych klimatach, ponieważ na termometrach zobaczymy temperatury ponad +10 stopni a miejscami przekroczy +15 stopni oraz nie zabraknie również pogodnego nieba zwiększające odczucie ciepła na nasze organizmy. Jeśli chodzi o opady atmosferyczne to dzisiaj w nocy z zachodu i północnego-zachodu ma się nasuwać nowa strefa opadów deszczu i mżawki o zmiennym natężeniu ale niezbyt dużym. Trochę mocniej może popadać miejscami w regionach północno-wschodnich dziś w nocy ale tym razem ma być to ciekły opad z powodu przekroczeń -2,0 stopni na wysokości 850 hPa. W czwartek głownie padać ma niewiele w pasie województw południowo-zachodnich po południowe regiony i południowy-wschód kraju. Nie będą to ani ulewne opady ani śnieżyce jak podczas nocy z wtorku na środę. W piątek tylko punktowo w pasie południowego-zachodu przez centrum kraju małego opadu wykluczyć nie można albo większe zachmurzenie się pojawi.      
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od -3,-1 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +5 stopni do około +6 stopni na zachodzie kraju. 
W czwartek południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +9 stopni do +11,+12 stopni na zachodzie kraju. 
W piątek rano: od -2,0 stopni na południowym-wschodzie naszego kraju, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na zachodzie. 
W piątek południe: od +4,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +13 stopni do +14,+15 stopni w regionach północnych i północno-zachodnich 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeo oraz drogowe mają być lepsze. 

wtorek, 26 marca 2019

Zimne newsy pogodowe

Temat: Przejściowe ochłodzenie przed większym ociepleniem w następnych dniach.
Data: 25.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju podział na pogodniejszy zachód i kraje nadmorskie gdzie słońca na niebie nie brakuje a opadów mamy najmniej. Po za tym czyli na północnym-wschodzie, w centrum i na południu naszego kraju gdzie chmur mamy więcej i występują opady deszczu, deszczu ze śniegiem, krupy śnieżnej oraz zwilżonego śniegu. Dodatkowo przy niestabilności przekraczającej 200-300 J/kg, LI poniżej -1,0, wilgotności względnej ponad 70-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 m/s powoduje konwekcję z opadami bardziej śnieżnymi i wiatrem ponad 70-80 km/h. 
Na termometrach w południe mieliśmy od +1,+2 stopni lokalnie na północnym-wschodzie, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na Śląsku. Więc jak na koniec marca są to bardzo słabe wartości na termometrach. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/26/1730.jpg 
Wiatr mamy słaby, umiarkowany w porywach ponad 40-60 kilometrów na godzinę a podczas konwekcji ponad 70-80 kilometrów na godzinę. 
Warunki biometeo i drogowe mamy zmienne.      

poniedziałek, 25 marca 2019

Zimna I połowa tygodnia czyli mokro, chmury i temperatury mizerne ale na 2 dni


Nadchodzące dni w naszym kraju ma mijać w pogodzie pod znakiem chmur, przejaśnień oraz rozpogodzeń i okresami opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu a nawet krupa lodowa. Niestety o ciepłych dniach przyjdzie nam czas jeszcze o nich pomarzyć. 
Jeśli chodzi o obszar występowania opadów atmosferycznych to we wtorek głównie powinny się one tyczyć wschodu, w centrum oraz na południu naszego kraju i to też w najróżniejszej postaci bo od deszczu po sam śniegu i krupą śnieżną. Dodatkowo może zadziałać konwekcja ze wzrostem niestabilności ponad 200-300 J/kg, co przy LI poniżej -2,0, wilgotności względnej ponad 70-80 % oraz przepływie powietrza ponad 15-20 m/s może spowodować konwekcję z mieszanymi opadami z towarzyszącymi wyładowaniami atmosferycznymi. Przy czym im bliżej nocy to tym większa szansa na to że strefa powinna opuścić nasz kraj.
W środę z kolei w II części dna z zachodu i północnego-zachodu nasunie się nowa strefa z opadami deszczu i mżawki z powodu wzrostu temperatur na wysokości 2 metrów oraz wszystkie pokrywy śnieżne co mogą się pokazać w nocy z wtorku na środę zanikną i ustąpią miejscu wiośnie. 
Potem te opady zaczną obejmować środowe, wschodnie w tym południowe regiony naszego kraju.     
Na termometrach zobaczymy:
We wtorek rano: od -5,-3 stopni w Tatrach, po za tym od -2 do +2 stopni do +3,+4 stopni nad morzem. 
We wtorek południe: od +1,+2 stopni punktowo w rejonie Bartoszyc, po za tym ma być od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na południowym-zachodzie naszego kraju.  
W środę rano: od -7,-5 stopni a Tatrach, po za tym od -3 do +1 stopni do +3,+4 stopni nad morzem. 
W środę południe:od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+10 stopni na terenie Śląska. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany północno-zachodni i północny. 
Warunki biometeo i drogowe mają być fatalne. 

niedziela, 24 marca 2019

Chłodniejsze choć nie całkiem pochmurne oblicza pogody-meteo news

Temat: Sporo zimniej niż wczoraj ale słońca nie powinno brakować.
Data: 24.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju niestety spory spadek temperatury, bo zamiast temperatur bliskich +18,+20 stopni to zobaczymy praktycznie wszędzie wartości poniżej +10 stopni oraz trochę wzrośnie zachmurzenie w nieco większej skali niż wczoraj. Przy czym dużo chmur ma być z rodzaju warstwowego i kłębiastego w północnej połowie kraju a najmniej w południowej połowie naszego kraju, choć o poranku prawdopodobnie mała mżawka i deszcz pojawiła się na krańcach południowych. Na termometrach zobaczymy od +5,+7 stopni na północy kraju, po za tym ma być od + 8 do +11 stopni do +12,+13 stopni w południowych regionach naszego kraju. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/24/0830.jpg 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie północny i północno-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mają być trochę gorsze niż wczoraj.  

sobota, 23 marca 2019

Prognoza pogoda typowa wagowa czyli wahająca się


Nadchodzące dni w Polsce niestety nie będą sprzyjać pogodzie, ponieważ po przejściowym ociepleniu dziś z temperaturami do +15,+20 stopniami oraz z przewagą dobrej pogody to niestety mało aktywny ,,zimny'' front atmosferyczny doprowadzi do tego że od jutra temperatura zdecydowanie nam się obniży oraz pojawi się większe zachmurzenie z opadami deszczu albo mżawki. Na początku tygodnia temperatura może jeszcze ulec obniżeniu się czyli mogą zdarzyć się regiony, gdzie w ciągu dnia nie będzie więcej jak +5 stopni oraz pojawić się mogą za to opady deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu oraz krupa śnieżna. 
Wszystko będzie spowodowane spadkiem temperatur poniżej -8,-5 stopni na wysokości 850 hPa, które zaznaczy się w poniedziałek w wielu regionach naszego kraju i mimo temperatur dodatnich może spowodować że zamiast samego deszczu mogą wystąpić opady mieszane a nocami pojawić się mały przymrozek a krajobrazy przejściowo stać się zabielony. 
Dodatkowo w poniedziałek w wielu regionach naszego kraju zwłaszcza na zachodzie, północy i środkowym-zachodzie a we wtorek na północy Polski może zaznaczyć się zwiększona niestabilność atmosfery przekraczająca 200-400 J/kg, LI poniżej -1,0, wilgotność względna ponad 70-80 % oraz przepływ powietrza oraz przepływ powietrza ponad 10-15 m/s może spowodować konwekcję z wyładowaniami atmosferycznymi a w regionach mocno obniżonej temperatury na wysokości 850 hPa spowodować niezbyt mocne burze śnieżne. 
W środę z kolei powinno się ocieplać od zachodu i północnego-zachodu i wkroczyć ciepły front atmosferyczny z opadami deszczu oraz mżawki i na razie przeważnie zaznaczyć się ma w regionach zachodnich a w trakcie nocy przechodzić przez wiele regionów naszego kraju powodujące wzrosty temperatur. W tym dniu z powodu wiosennej operacji słonecznej oraz dodatnich temperatur na wysokości 2 metrów białe krajobrazy będą zanikały. 
Na termometrach powinniśmy zobaczyć:
W niedzielę rano: od około +2 stopni lokalnie na północnym-wschodzie, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8 stopni na południu naszego kraju. 
W niedzielę południe: od +5,+6 stopni nad morzem, po za tym od +7 do +10 stopni do około +11 stopni na południu naszego kraju. 
W poniedziałek rano: od -2,-1 stopni na zachodzie Warmii i Mazur po za tym od 0 do +3 stopni do +4,+5 stopni na południu kraju. 
W poniedziałek południe: od +2,+3 stopni w rejonie Jakuszyc, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na południowym-wschodzie kraju. 
We wtorek południe: od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od +3 do +6 stopni do być może +7 stopni lokalnie na południu naszego kraju. 
W środę południe: od -3,0 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na południowym-zachodzie kraju.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany i niewielki zachodni i północno-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe mają być niezbyt dobre a nawet fatalne.  

piątek, 22 marca 2019

Prognoza pogody weekendowa przed kwietniem


Kolejny czwarty weekend miesiąca ma przynieść w Polsce dostateczną ilość pogodnego nieba w tym niewiele opadów atmosferycznych a temperatury lokalnie zbliżą się do +18,+20 stopniowej kreski. Póki co wielkich śnieżyc, wichur oraz ulew nie należy się obawiać, a w zamian tego przyniesie nam prawdziwszą wiosnę niż z aurą jaką musieliśmy ostatnio stawiać czoła czyli w ciągu dnia jednocyfrowymi wartościami na termometrach a nocami zaś przymrozkami. 
Mało aktywny chłodny front atmosferyczny z niewielkim deszczem oraz mżawką może przejść z północnego-zachodu na południowy-wschód w ciągu nocy z soboty na niedzielę, który spowoduje że temperatura może mocno spaść i nie przekraczać w trakcie niedzieli +10 stopni. Po za tym ma być trochę chmur, przejaśnień oraz pogodnego nieba oraz nieodczuwalne opady atmosferyczne.   
Na termometrach zobaczymy:
W sobotę rano: od -3,-1 stopni na północnym-wschodzie kraju, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na krańcach.  
W sobotę południe: od +7,+10 stopni nad morzem, po za tym ma być od +12 do +16 stopni do +17,+18 stopni na południowym-zachodzie. Lokalnie może być cieplej !
W niedzielę rano: od +1,+2 stopni na północy kraju, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni w regionach południowych. 
W niedzielę południe: od +5,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +7 do +9 stopni do +10,+11 stopni w południowych regionach naszego kraju. 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany południowy i południowo-zachodni w niedzielę skręcający na zachodni i północno-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe powinniśmy mieć lepsze.  

czwartek, 21 marca 2019

Cieplejsze newsy pogodowe za oknami.

Temat: Niezbyt ciepło i niewiele opadów atmosferycznych.
Data: 22.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi prawie znikomy zasięg opadów atmosferycznych, którego prawie dziś nie odczuwamy ze względu na jego natężenie w tym jego lokalności. Ponadto one pojawiły się tylko na terenie województw nadmorskich oraz na krańcach północnych o niezbyt dużym natężeniu.Po za tym częściej towarzyszyło nam pogodne niebo, choć i tak zachmurzenie z gatunku warstwowego i kłębiastego zdarzały nam się na niebie. Mimo wszystko każdy powiew słońca zwiększał odczucie ciepła. 
Na termometrach w południe dziś mieliśmy od +4,+5 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na zachodzie kraju. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/21/2330.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe na poziomie dość dobrym.  

środa, 20 marca 2019

Prognoza pogody na ostatki robocze

Znalezione obrazy dla zapytania 4 listna koniczyna tapet
Nadchodzące dwa dni pracy przynosić nam mają w pogodzie pogodę typu trochę chmur oraz pogodnego nieba z niewielką ilością opadów atmosferycznych. Te z kolei w postaci deszczu albo mżawki mają się tyczyć w czwartek zwłaszcza na wschodzie Pomorza częściowo środkowy pas Polski oraz na północnym-wschodzie kraju. W piątek najbardziej mokro ma być na południu, w centrum i częściowo na zachodzie naszego kraju. Przy czym opadów w tym wilgoci nie powinno być bardzo dużo i lokalnie prawie nieodczuwalne. 
Po za tym często ma pokazywać się słońce, choć i tak chmury z gatunku warstwowego, średniego i kłębiastego mogą się zdarzyć. Na szczęście na termometrach powinno być więcej niż ostatnio.  
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od -4,-2 stopni w Karpatach, po za tym od +2 do +5 stopni do +6,+7 stopni n a północnym-zachodzie kraju.  
W czwartek południe: od +4,+5 stopni w Tatrach, po za tym od +8 do +12 stopni do +13,+14 stopni na krańcach zachodnich. 
W piątek rano:od +2,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni w pasie centralnym kraju. 
W piątek południe: od +4,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +9 do +12 stopni do +13,+14 stopni na zachodzie i południu kraju. Lokalnie może być ponad +15 stopni. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany zachodni i północno-zachodni.
Sytuacja biometeo i drogowa ma być dość dobra.  

wtorek, 19 marca 2019

Zimne newsy pogodowe na początku wiosny

Temat: Zimno, ale niewiele opadów atmosferycznych.
Data: 19.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień  przynosi nam w Polsce sporo chmur na przemian z pogodnym niebem. Najpogodniej dziś mamy na terenie województw południowych, gdzie niebo często przedziera się promieniowanie słoneczne a temperatura odczuwalna jest trochę wyższa. Najwięcej chmur mamy na zachodzie, północy oraz środkowym-zachodzie gdzie często pokazywały się opady deszczu, mżawki oraz deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej z powodu obniżenia izotermy 0 stopni osiągającej -4,-2 stopni na wysokości 850 hPa. Mimo wszystko często towarzyszyły nam ciekłe opady.  
Na termometrach w południe widzieliśmy od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na zachodzie kraju. Co jak na tę porę roku mamy niskie wartości na termometrach.    
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/19/1845.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany przeważnie z zachodu i północnego-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe mieliśmy zmienne.  

poniedziałek, 18 marca 2019

Prognoza pogody mało mokra ale temperatura pozostawi wiele do życzenia


Nadchodzące dni czyli na przełomie II i III dekady wiosennego marca przynosić nam ma w pogodzie sporo pogodnego nieba i bardzo sporadyczne opady deszczu, albo mżawki. Wszystko to ma się dziać za sprawą dominacją wyżów, które umiejscowią się nad Europą a najmocniejszy z nich usadowi się nad Atlantykiem co będzie skutecznie wysuszać powietrze w atmosferze i utrudniał komunikację przemieszczania się układów niskiego ciśnienia.
Jeśli chodzi o opady atmosferyczne to we wtorek padać ma głównie w północnej połowie naszego kraju gdzie powinny mieć one charakter przelotny. Niestety w związku ze spadkiem temperatur na wysokości 850 hPa poniżej -4,-2 stopni i obniżoną izoterm 0 stopni nie można wykluczyć deszczu ze śniegiem i krupy śnieżne. Po za tym ma przeważnie bez opadów atmosferycznych i jeśli gdzieś ma padać to bardzo symbolicznie i punktowo. 
W środę większe prawdopodobieństwo opadów wystąpić może blisko granicy z Ukrainą początkowo a największe nad morzem i na krańcach północnych gdzie po południu/wieczorem nie można wykluczyć opadów deszczu albo mżawki. Na szczęście żadne wichury, śnieżyce i ulewy nam nie grożą. Tylko dyskomfortowe w większym stopniu mogą być nocne i poranne przymrozki.    
Na termometrach zobaczymy:
We wtorek rano: od -5,-4 stopni w Tatrach, koło -3,-1 stopni w Karpatach, po za tym od 0 do +3 stopni do +4,+5 stopni nad morzem.
We wtorek południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na północnym-zachodzie i południowym-wschodzie kraju. 
W środę rano: od -7,-6 stopni w Tatrach, po za tym od -4 do 0 stopni do +2,+3 stopni nad morzem. 
W środę południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +8 stopni do +9,+10 stopni na zachodzie kraju (zwłaszcza przy granicy z Niemcami).  
Wiatr ma być słaby i umiarkowany przeważnie zachodni.
Warunki biometeo na poziomie dostatecznym. 

niedziela, 17 marca 2019

Dużo cieplejsze newsy pogodowe w Polsce

Temat: Powroty normalnej wiosenny i więcej pogodnego nieba.
Data: 17.03.2019 r.
Miejsce: Polska 

Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju sporo pogodnego nieba, którego nie brakowało zwłaszcza w pasie centralnym oraz na południu naszego kraju gdzie niebo regularnie było rozświetlone przez promieniowanie słoneczne. Trochę inaczej było w województwach wschodnich gdzie zwłaszcza w I części dnia nie brakowało zachmurzenia z ustępującymi niewielkimi opadami deszczu albo mżawki. Na zachodzie było odwrotnie, bo w I części dnia i kawałek II połowy nie brakowało dobrej pogody a im bliżej po południa od zachodu niebo zaczęło się mocniej chmurzyć z opadami deszczu o charakterze przelotnym i niezbyt ciągłym. Wieczorem w wielu regionach zachodniej połowy naszego kraju chmur z opadami deszczu ma nie brakować. Lokalnie w pasie Opolszczyzny-Małopolskiego-Łódzkiego-Świętokrzyskiego po południe Mazowsza przy niestabilności ponad 100-150 J/kg, Li poniżej -1,0, wilgotności względnej ponad 60-70 % oraz przepływie powietrza ponad 10-13 m/s mogą zdarzyć się burze z większym deszczem oraz wiatrem.
Na termometrach zobaczymy od +8,+10 stopni na Podlasiu i Bieszczadach, po za tym od +13 do +17 stopni do +18,+20 stopni na południu Polski.
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/17/1745.jpg 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany południowy i południowo-zachodni. 
Warunki drogowe i biometeo mamy dość dobre.   

sobota, 16 marca 2019

Prognoza na dalszy etap wiosny

Znalezione obrazy dla zapytania lato tapety
Kolejne dni zapowiadać się ma w pogodzie pod znakiem zachmurzenia z przejaśnieniami oraz okresami z pogodnym niebem. Niestety promieni słonecznych nie ma być szczególnie dużo, ale i tak czasem mogą widnieć nad zachmurzeniem. Niestety temperatury pozostaną niskie i po prawie +20 stopniach w niedzielę nie pozostanie po nim śladu. Z zachodu na wschód mają wędrować chmury z opadami deszczu albo mżawki o zmiennym niezbyt dużym natężeniu. 
Jeśli chodzi o obszar występowania opadów atmosferycznych to w niedzielę padać ma początkowo w regionach wschodnich i północno-wschodnich a po południu na zachodzie i na Pomorzu czy nad morzem. Nie powinny to być szczególnie mocne opady. W Poniedziałek z kolei często ma padać zwłaszcza nad ranem w regionach wschodnich a tak po za tym często ma padać w województwach zachodnich i południowych naszego kraju o zmiennym natężeniu. 
We wtorek najwięcej deszczu, mżawki oraz być może lokalne burze z powodu wzrostu chwiejności termodynamicznej przekraczającej tam ponad 150-250 J/kg, Co przy LI poniżej -1,0, wilgotności względnej przekraczającej 70-80 % oraz przepływie powietrza ponad 8-12 m/s mogą występować w województwach północnych, zachodnich i środkowym-zachodzie .
W środę z kolei najczęściej padać ma na terenie województw wschodnich, południowych i na środkowym-wschodzie kraju. Przy czym ma mieć niewielkie natężenie. W niektórych regionach mają być prawie nieodczuwalne. W tym dniu słońca ma nie być szczególnie dużo bo ma się ona przeplatać z zachmurzeniem co nie będzie zwiększało odczucie ciepła. 
Po za wymienionymi regionami powinno być pogodniej mimo różnorodnego zachmurzenia. 
Na północy nie można wykluczyć przejściowo deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. 
Na termometrach zobaczymy:
W niedzielę rano: od 0,+2 stopni na Podlasiu, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na zachodzie i południowym-zachodzie PL. 
W niedzielę południe: od +8,+10 stopni na Podlasiu i w Bieszczadach, po za tym od +12 do +16 stopni do +18,+20 stopni na południu naszego kraju. 
W  poniedziałek rano: od około +1,+2 stopni w Karkonoszach i w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni przy granicy z Ukrainą. 
W poniedziałek południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+10 stopni na zachodzie kraju. 
We wtorek południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +8 stopni do +9,+10 stopni na południowym-wschodzie kraju. 
We środę południe: od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+10 stopni na zachodzie naszego kraju.  
Wiatr ma być słaby, umiarkowany, tylko przejściowo w porywach ponad 40-60 kilometrów na godzinę zachodni i południowym-zachodzie kraju. 
Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne.    

piątek, 15 marca 2019

Prognoza weekendowa wiosenna z możliwymi +20 stopniami

Nadchodzący weekend czyli trzeci wiosenny z rzędu przynieść nam mają w pogodzie podział na bardziej mokry oraz bardzo wietrzną sobotę, gdzie słońca ma być jak na lekarstwo a temperatura nie przekroczyć +10 stopni to o tyle w niedzielę przeważnie ma nie brakować pogodnego nieba z dominacją promieni słonecznych a opadów ma być jak na lekarstwo a temperatura może przekroczyć +18,+20 stopni.
Jeśli chodzi o pogodę na nadchodzące dni to w sobotę z zachodu na wschód ma wędrować nowa strefa z opadami deszczu albo mżawki o zmiennym natężeniu. Przez 24 godziny może napadać ponad 15,20 litrów wody na każdy metr kwadratowy i to niemal w całej Polsce.
W niedziele tymczasem pogodnie ma byćw całym kraju tylko początkowo na północnym-wschodzie nie można wykluczyć opadów deszczu o niewielkim natężeniu. W II części dnia na krańcach zachodnich i na Pomorzu nie można wykluczyć wzrostu zachmurzenia z opadami deszczu o nieco większym natężeniu. 
Znalezione obrazy dla zapytania Tatry krokusy tapety
Na termometrach ujrzymy:
W sobotę rano: od 0,+2 stopni w Tatrach, po za tym ma być od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na południowym-zachodzie naszego kraju.
W sobotę południe: od +1,+2 w Tatrach, po za tym od +4 do +8 stopni do +9,+10 stopni na zachodzie i południowym-zachodzie naszego kraju.
W niedzielę rano: od 0,+2 stopni na krańcach wschodnich,po za tym od +3 do +6 stopni do około +7 stopni na północnym-zachodzie kraju.
W niedzielę południe: od +8,+10 stopni na Podlasiu i w Bieszczadach, po za tym od +12 do +17 stopni do +18,+20 stopni na południu naszego kraju.
Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami w sobotę w porywach przekraczający 70-90 kilometrów na godzinę a nad morzem ponad 100-110 kilometrów na godzinę zachodni skręcający na południowy i południowo-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne. 

czwartek, 14 marca 2019

Mało wietrzne oraz dostatecznie mokre newsy pogodowe


Znalezione obrazy dla zapytania tęcza tapety

Temat: Trochę pogodnie i mokro oraz nadal zimno.
Data: 14.03.2019 r.
Miejsce: Polska 
Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju pogodę połowiczną, czyli na niebie mamy trochę chmur i pogodnego nieba oraz przejściowe opady atmosferyczne w postaci deszczu albo mżawki. Jeśli chodzi o obszar występowania opadów atmosferycznych to one tyczyły się wiele regionów naszego kraju.Co jakiś czas za chmur wychodziło słońce. Przejściowo one miały dość znaczący charakter i prawdopodobnie zagrzmiało. Miejscami spadło ponad 10-15 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Więc nie były one szczególnie intensywne.   
Pojawił się nieznaczący mocniejszy wiatr przekraczający 45-65 kilometrów na godzinę. 
Na termometrach dziś mieliśmy od +2,+3 stopni w Tatrach, po za tym od +5 do +9 stopni do +10,+11 stopni w województwach południowo-zachodnich i południowych.   
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/14/1845.jpg 
Wiatr mieliśmy słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe były dość zmienne. 

środa, 13 marca 2019

Prognoza na ostatnie dni tygodnia w Polsce

Znalezione obrazy dla zapytania Wierzba tapety
Nadchodzące dni czyli ostatki robocze w tym tygodniu przynosić nam mają w pogodzie sporo chmur z wędrującymi z zachodu na wschód strefami opadów deszczu i mżawki. Pierwsza z nich może zaznaczyć się w II części nocy na zachodzie kraju w trakcie nocy ze środy na czwartek, która w następnych godzinach ma ona wędrować na wschód Polski a druga zaś wystąpić również początkowo na zachodzie w trakcie nocy z czwartku na piątek, która ma sunąć również blisko granicy z Białorusią, Litwy czy Ukrainy. 
Czasem opady mogą mieć znaczący charakter i miejscami wówczas napadać ponad 15-20 litrów wody na każdy metr kwadratowy, ale nie powinny być to zbytnio znaczące.
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od -4,-3 stopni w Tatrach, po za tym od 0 do +3 stopni do +4,+5 stopni na zachodzie kraju. 
W czwartek południe: od około 0 stopni w Tatrach, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na południowym-zachodzie i południowym-wschodzi kraju. 
W piątek rano: od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od 0 do +3 stopni do +4,+5 stopni na zachodzie kraju. 
W piątek południe: od około 0 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
Wiatr ma być słaby, umiarkowany okresami w porywach przekraczający 50-60 kilometrów na godzinę zachodni i południowo-zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mamy mieć zmienne.    

wtorek, 12 marca 2019

Mniej wietrzne warunki pogodowe w Polce-meteo news

Temat: Uspokojenie aury oraz więcej pogodnego nieba
Data: 12.03.2019 r.
Miejsce: Polska 
Znalezione obrazy dla zapytania Hiacynt tapety
Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju sporo pogodnego nieba czyli było zdecydowanie więcej promieni słonecznych niż ostatnio mimo że przejściowo pojawiały się opady deszczu lub mżawki a na wschodzie i w Karpatach z powodu obniżenia temperatur poniżej -7,-5 stopni na wysokości 850 hPa również mokrego śniegu, deszczu ze śniegiem i krupy śnieżnej. 
Na szczęście opady nie były znacząco intensywne a śnieg który padał to się topił z powodu temperatur ponad 0 stopni i operacji słońca, które z biegiem tygodni staje się silniejszy. 
Na szczęście wiatr był słaby i nie przekraczał 40-50 kilometrów na godzinę. 
Na termometrach zanotowaliśmy dziś od -4,-2 stopni w Tatrach, po za tym od +1,+2 stopni na Podlasiu, po za tym od +4 do +7 stopni do około +8 stopni na zachodzie. 
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce:
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/im09/2019/03/12/1915.jpg 
Wiatr mamy słaby i umiarkowany przeważnie południowo-zachodni i zachodni.
Warunki biometeo i drogowe mamy dość dobre.  

poniedziałek, 11 marca 2019

Prognoza pogody na kolejne dni II dekady Marca

Znalezione obrazy dla zapytania żółte krokusy tapety
Nadchodzące dni w Polsce przynieść nam mają w pogodzie zdecydowanie uspokojenie aury, ponieważ opadów atmosferycznych ma być zdecydowanie mniej a siła wiatru ulec zdecydowanemu spadkowi. Tylko miejscami może zdarzyć się opad deszczu ze śniegiem, zwilżonego śniegu oraz krupa śnieżna.  
Jeśli chodzi o obszar występowania opadów atmosferycznych to śnieg, deszcz ze śniegiem oraz krupa śnieżna z powodu obniżenia temperatur poniżej -8,-5 stopni na wysokości 850 hPa na terytorium województw środkowych i południowych. 
We wtorek głownie padać ma deszcz, deszcz ze śniegiem i krupa śnieżna w regionach południowych, na krańcach wschodnich i w pasie od Pomorza przez centrum kraju. Po za tym zjawisk powinno być zdecydowanie mniej. 
Tymczasem w środę z zachodu na wschód ma wędrować nowy front atmosferyczny z opadami niedużego deszczu albo mżawki, przy czym rano przeważnie ma padać na zachodzie kraju, przed południem i południem ma się ona skupiać w centralnym pasie kraju a w II części dnia również na wschodzie Polski. Nie powinny to być ulewne opady ani nie towarzyszyć nam wichury.   
Na termometrach zobaczymy:
We wtorek rano: od -6,-5 stopni w Tatrach, po za tym od -4 do -1 stopni do 0,+1 stopni na południu kraju. 
We wtorek południe: od -3,-1 stopni w Tatrach, po za tym ma być od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na zachodzie i południu kraju. 
W środę rano: od -5,-3 stopni na wschodzie kraju, po za tym ma być od -2 do +3 stopni do +4,+5 stopni w regionach zachodnich. 
W środę południe: od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na południowym-zachodzie naszego kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami w porywach przekraczający 50-60 kilometrów na godzinę zachodni i południowo-zachodni. 
Sytuacja biometeo i droga bardziej stabilniejsza. 

niedziela, 10 marca 2019

Ponowne ryzyko silnych wichur oraz opadów z burzami

Znalezione obrazy dla zapytania Wiatr tapety
Nadchodzący wieczór oraz I część poniedziałkowego dnia może przynieść na terenie naszego kraju znowu zwiększone poryw wiatru, które głównie powinny się skupiać w południowej połowie naszego kraju. Pierwsze silniejsze porywy z nad Czech i Niemiec mogą zaznaczyć się w województwach południowo-zachodnich dzielnicach naszego kraju (czyli na południu Wielkopolski, Dolnym-Śląsku południe Ziemi Lubuskiej, Opolszczyźnie , potem powinny też objąć teren Ziemi Łódzkiej, Śląska, Małopolski, Świętokrzyskiego a potem także na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Biorąc pod uwagę że jest to niż wtórny to na północnym-zachodzie naszego kraju oraz na północy kraju może wejść fala zimniejszego powietrza i obok deszczu pojawić się deszcz ze śniegiem, śnieg oraz krupa śnieżna. Nie można wykluczyć miejscowych śnieżyc gdzie przez chwilę może ładnie się zabielić i tam temperatura może nie przekroczyć +1,+2 stopni a nawet być koło 0 stopni po za tym ma być od +4 do +7 do +8,+9 stopni na południu naszego kraju. Wiatr początkowo ma być słaby i umiarkowany z zachodu i południowego-zachodu potem skręcający na północno-zachodni i wtedy z północy i północnego-zachodu ma nastąpić ochłodzenie nawet ze śniegiem. 
Najsilniejsze porywy mogą być w pasie Legnica-powiat Wrocławski-Wieluń-GOP-Małopolskie-Świętokrzyskie po Roztocze i Przemyśl.      

sobota, 9 marca 2019

Ostrzeżenie przed burzami i wichurami

Znalezione obrazy dla zapytania Wykrzyknik tapety
Nadchodzące 48 godzin w naszym kraju nie będą należeć do zbytnio ciekawych, ponieważ przez centrum naszego kraju ma przesuwać się zatoka wtórna, która doprowadzi do bardziej zagęszczonego izobaru oraz silnego prądu strumieniowego przekraczająca powyżej 850 hPa ponad 35-45 m/s, więc w związku z tym należy się liczyć że mocny przypływ powietrza zaznaczy się również przy ziemi. 
Dodatkowo ma się zaznaczyć zwiększona niestabilność atmosfery przekraczająca 150-300 J/kg, co przy Li poniżej -1,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 20-30 m/s może wygenerować opady deszczu ponad 10-15 mm, wiatr w porywach przekraczać 90-110 kilometrów na godzinę oraz średnica gradzin sięgać 1-2 centymetrów.  
Po za tym porywy wiatru mogą przekraczać 80-100 kilometrów na godzinę a tak średnia prędkość wiatru przekraczać 40-70 kilometrów na godzinę i to ma się tyczyć głównie regionów południowo-zachodnich, centralnych w tym południowych. 
Pierwsze porywy z nad Niemiec zaznaczyć się ma późnym po południem i wieczorem na zachodzie i południowym-zachodzie kraju a koło północy również w pasie centralnym po południe kraju a nad ranem również na wschodzie.
Obszary zagrożone wichurami w tym z możliwe związanymi z burzami 
Godzina 18:00-22:00 
Ziemia Lubuska, Wielkopolskie, Dolno-śląskie, Opolskie
Koło 23:00-03:00 Ziemia Łódzka,Śląskie, Małopolskie,Świętokrzyskie i Mazowieckie 
Potem 04:00-08:00 Podkarpackie, Lubelskie, wschód Mazowsza po Roztocze i Bieszczady.
Na północy powinno być spokojniej, choć i tak mieszane opady atmosferyczne mogą się przytrafiać
Kolejna szansa na mocne wichury istnieje jutro w nocy czyli z niedzieli na poniedziałek, gdzie na południu, południowym-zachodzie, południu oraz w centrum kraju może powiać ponad 70-90 kilometrów na godzinę a pojedyncze porywy mogą przekraczać 100-105 kilometrów na godzinę     

Prognoza zimna na nadchodzące dni czy to znaczy że spadnie jeszcze śnieg ?


Nadchodzące dni czyli kolejne dni wiosennego miesiąca, niestety nie będą zbytnio przypominały obecnej pory roku bo zamiast temperatur ponad +10,+15 stopni doświadczymy temperatur przeważnie poniżej +10 stopni a miejscami nie przekroczy nawet +4,+5 stopni. Biorąc pod uwagę że na wysokości 850 hPa temperatura spadnie poniżej -5,-3 stopni to nisko ułożona izoterma 0 stopni może spowodować że obok deszczu doświadczymy opady deszczu ze śniegiem mokrego śniegu lub krupy śnieżnej.
Ciekawa sytuacja może mieć od dzisiejszego wieczora do jutrzejszego poranka w regionach południowo-zachodnich, południowych oraz częściowo centralnych możemy mieć do czynienia ze zwiększoną niestabilnością atmosfery przekraczająca 200-300 J/kg co przy Li poniżej -1,0, wilgotności względnej ponad 60-80 % oraz przepływie powietrza ponad 20-25 m/s może spowodować konwekcję z ulewnymi opadami śniegu, wiatru w porywach przekraczającego 90-105 kilometrów na godzinę, wyładowania atmosferyczne oraz gradu do 1-2 centymetrów 
Niestety istnieje ryzyko zniszczeń po gwałtownych podmuchach wiatru. 
Potem aura powinna trochę ulec wyciszeniu, ale wieczorem od południa i południowego-zachodu może wetrzeć się nowa strefa z opadami śniegu, które w centralnej części kraju blisko rana mogą generować opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Przejściowo krajobrazy mogą się zabielić. Na południu za to mogą towarzyszyć wiatr w porywach przekraczający 80-100 kilometrów na godzinę. 
Kolejne dni do środy mają przynosić przeplatankę pogody czyli trochę chmur oraz pogodnego nieba z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu bądź krupy śnieżnej.     
W poniedziałek przy niestabilności ponad 200-400 J/kg, Li poniżej -1,0, wilgotności względnej ponad 70-80 % oraz przepływie powietrza ponad 10-15 m/s nie można wykluczyć burz z mieszanymi opadami na horyzoncie. 
Na termometrach zobaczymy:
W niedzielę rano: od -3,-1 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na wschodzie raju. 
W niedzielę południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni na południowym-wschodzie kraju. 
W poniedziałek rano: od -3,-2 stopni w Tatrach, po za tym od -1,0 stopni na północy, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na południowym-wschodzie. 
W poniedziałek południe: od -2,0 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +4 stopni do +5,+6 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
We wtorek południe: od -4,-2 stopni w Tatrach, po za tym ma być od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na zachodzie kraju. 
W środę południe: od -3,0 stopni w Tatrach, po za tym od +2 do +5 stopni do +7,+8 stopni na zachodzie kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany choć z nocy z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek możliwe są przejściowo porywy 80-100 kilometrów na godzinę południowo-zachodni/zachodni i północno-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe mają być bardzo fatalne. 

piątek, 8 marca 2019

Prognoza pogody na drugi weekend marca 2019


Kolejny weekend nowego wiosennego miesiąca zapowiadać się ma w pogodzie z raczej niezbyt ciekawą pogodą, ponieważ na niebie ma nie brakować zachmurzenia na niebie niosące opady deszczu, mżawki a być może przytrafią się opady deszczu ze śniegiem. 
Wszelakie opady mają wędrować z zachodu na wschód doprowadzające do utrudnionych warunków drogowych oraz drogi przez to mogą stawać się bardziej śliskie. 
W sumie zwłaszcza w centrum i na północy nie można wykluczyć opadów rzędu ponad 15-25 litrów wody na każdy metr kwadratowy. Miejscami na zachodzie, w centrum i na zachodzie przy niestabilności ponad 200-300 J/kg, LI poniżej -1,0, wilgotności względnej ponad 70-80 % oraz przepływie powietrza ponad 20-25 m/s może spowodować ulewniejsze opady deszczu, podmuchy wiatrowe ponad 70-90 km/g oraz drobne opady gradu. Na północy nie można wykluczyć krupy śnieżnej albo deszczu ze śniegiem z powodu spadków temperatur poniżej -4,-2 stopni na wysokości 850 hPa.  
Na termometrach zobaczymy:
W sobotę rano: od -3,-1 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni do +5,+6 stopni na zachodzie. 
W sobotę południe: od +4,+6 stopni w Tatrach i na zachodzie kraju, po za tym od +8 do +12 stopni do około +13 stopni w regionach południowych. 
W niedzielę rano: od -3,-1 stopni w Tatrach, po za tym od +1 do +4 stopni do +4,+5 stopni na zachodzie. 
W niedzielę południe: od +1,+2 stopni w Tatrach, po za tym od +4 do +7 stopni do +8,+9 stopni w pasie Ziemia Lubuska-Łódzkie-Świętokrzyskie po Roztocze. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami nieco mocniejszy ponad 50-70 kilometrów na godzinę zachodni i południowo-zachodni .
Warunki biometeo i drogowe mają być zmienne.  

czwartek, 7 marca 2019

Cieplejsze oblicza wiosny-news pogodowy

Temat: Powroty cieplejszych mas powietrza oraz przejściowo halny. 
Data: 07.03.2019 r.
Miejsce: Polska 
Znalezione obrazy dla zapytania róża tapety
Dzisiejszy dzień przynosi nam w kraju trochę pogodnego wręcz słonecznego nieba zwłaszcza na południu i w centrum kraju z przewagą bezopadowej aury. Tylko na Pomorzu, nad morzem i punktowo na zachodzie czy północy kraju występują opady deszczu i mżawki o niewielkim natężeniu. Bardziej konkretne opady deszczu mogą wystąpić na terytorium Polski południowo-zachodniej dzisiaj wieczorem. Wtedy warunki mogą ulec wówczas trochę zmianie. Z powodu zagęszczonych izobarów i cyrkulacji południowej w górach notujemy zjawiska fenowe. 
Na termometrach dziś zanotowaliśmy od +5,+7 stopni w Tatrach, po za tym od +8,+10 stopni na południowym-zachodzie kraju, po za tym średnio od +12 do +15 stopni do +17,+19 stopni na południu Polski. Nie można wykluczyć +20 stopni.  
Poniżej mamy aktualny skan zachmurzenia w Polsce: 
https://www.weatheronline.pl/cgi-bin/getpicture?/daten/sat/vm09/2019/03/07/1545.jpg 
Wiatr dziś mieliśmy słaby, umiarkowany w górach ponad 60-80 kilometrów na godzinę południowy i południowo-zachodni. 
Warunki biometeo i drogowe były dość dobre.   

środa, 6 marca 2019

Prognoza na ostatnie dni pracy w tym tygodniu po okresie karnawału.

Znalezione obrazy dla zapytania Dzień kobiet tapety
Nadchodzące dni czyli czwartek oraz piątek po Ostatkach przynieść nam mają w pogodzie dość dobrą pogodę czyli ma być sporo pogodnego nieba a opadów atmosferycznych niewiele. 
Jeśli o region występowania opadów atmosferycznych to zarówno jutro jak i pojutrze mają występować  przede wszystkim w regionach zachodnich i północnych w bardziej ograniczony obszar ich występowania. W piątek ma się rozlać w wielu regionach naszego kraju w podobnym ułożeniu czyli w regionach środkowo-zachodnich, zachodnich i północnych zwłaszcza na Pomorzu. Trochę pogodniej i cieplej ma być na wschodzie, południu i środkowym-wschodzie i tam często ma się słońce przedzierać za chmur lub pozostać pogodne, choć blisko Bieszczad deszczu wykluczyć nie można. Być może lokalnie wystąpią burze ale z powodu niskiej chwiejności mogą się nie utworzyć.
Na termometrach zobaczymy:
W czwartek rano: od +1,+2 stopni na krańcach wschodnich i w Tatrach, po za tym od +3 do +6 stopni do około +7,+8 stopni na krańcach zachodnich kraju. 
W czwartek południe: od +4,+6 stopni w Tatrach, po za tym od +8,+10 stopni na północy, po za tym od +12 do +16 stopni do +18,+20 stopni na południowym-zachodzie kraju. 
W piątek rano: od +1,+2 stopni lokalnie w górach, po za tym od +3 do +6 stopni do +7,+8 stopni na Nizinie Szczecińskiej i Ziemi Przemyskiej.  
W piątek południe: od +6,+8 stopni na północnym-zachodzie i w górach, po za tym od +10 do +13 stopni do +14,+16 stopni na południowym-wschodzie kraju. 
Wiatr ma być słaby i umiarkowany okresami w porywach przekraczający 50-70 kilometrów na godzinę a w górach możliwe zjawiska fenowe nad morzem możliwe są porywy ponad 80-100 km/h w piątek. 
Warunki biometeo i drogowe powinny mieć natężenie dość dobre. 

Zimne, choć bezśnieżne ale w miarę pogodne meteo newsy w Polsce

 Temat: Bardzo dużo pogodnego nieba oraz chłodno w kraju.  Data: 27.11.2024 r.   Miejsce: Polska   Półmetek tygodnia jest dość pogodny z pow...